Mierzeja Wiślana w dwa dni..., Kuba Terakowski
Mierzeja Wiślana w dwa dni..., Kuba Terakowski

Mierzeja Wiślana w dwa dni...

Komentarze 0
2008-10-01
Dzień 1.
Przejazd z Gdańska do Świbna autobusem miejskim linii 112. Rejs promem do Mikoszewa, przejście Mierzei Wiślanej od ujścia Przekopu Wisły do Krynicy Morskiej (około 40 km), nocleg w Krynicy Morskiej.

Dzień 2.
Przejazd z Krynicy Morskiej (PKS o godz. 9.30) do Piasków (ostatnia miejscowość na Mierzei), msza święta (o godz. 10.00) dla chętnych, przejście do granicy z Rosją wzdłuż Zalewu Wiślanego, powrót plażą od granicy do wejścia nr 20, a stamtąd przez Wielbłądzi Garb (najwyższe wzniesienie na Mierzei Wiślanej) żółtym szlakiem turystycznym do Krynicy Morskiej (w sumie około 20 km). Powrót do Gdańska o godz. 20.15 (PKS'em odjeżdżającym z Krynicy o 18.35).

POLECAM!

Uwaga! Zimą nie kursuje prom w Świbnie, do Mikoszewa dojechać można wtedy autobusem PKS z Gdańska.

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022