, Agnieszka
, Agnieszka

Szczucin

Komentarze 0
2008-09-30
Szczucin to miasteczko położone w północno- wschodniej małopolsce, przy drodze krajowej nr 73 (Warszawa- Jasło) i drodze regionalniej nr 982 z Mielca. Dojechać tu można szybko i bez problemu. Pierwsze wzmianki o Szczucinie pojawiły się w 1326 roku, do czasu I wojny światowej było to szybko rozwijające się miasto, póżniej straciło prawa miejskie, które odzyskało w lipcu tego roku. Szczucin warto odwiedzić ze względu na Muzeum Drogownictwa i Kościół Parafialny św. Magdaleny. Warto również zwrółcić uwagę na Kwatere Pamięci Narodowej, kamienną figórę zwaną Markiem, te miejsca są bardzo ważne dla mieszkańców okolic. Z miastem i okolicami wiąże się wiele legend i histori, ktore bardzo chetnie opowiadaja mieszkańcy. Wycieczka do Szczucina według mnie jest szczegulnie ciekawa dla rodzin z dziećmi, ktore dowiedzą sie czegoś nowego, zobaczą nie spotykane już maszyny drogowe zgromadzone w jedynym tego typu muzeum w Polsce, legendy i opowieści o bohaterach sprawią że łatwiej bedzie im uczyć sie historii a łagodny klimat poprawi ich samopoczucie. W ciągu kilku godzin można zwiedzić najwarzniejsze miejsca, pożniej można udać się na obiad do jednej z wielu restałracji, ja polecam te leśne. Dojechać najlepiej samochodem, ale np z noclegiem również nie ma problemu. Najładniej jest tu właśnie jesienią. Osóbom mieszkającym dosyć daleko od Powiśla Dąbrowskiego proponuje połączenie wizyty w Sztucinie, Zalipiu, Radgoszczy i Dąbrowie Tarnowskiej.
, Agnieszka
, Agnieszka
, Agnieszka
, Agnieszka
, Agnieszka
, Agnieszka
, Agnieszka
, Agnieszka
, Agnieszka
, Agnieszka
Szczucin, Agnieszka
cmentarz żydowski , Agnieszka
, Agnieszka

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Szczucin

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022