, Dariusz Lipka
, Dariusz Lipka

Pilsko

Komentarze 0
2008-09-29
Na Pilsko wybieramy się szlakiem żółtym z Korbielowa. Szlak rozpoczyna się na parkingu przy zajeździe "Smrek" i biegnie wzdłuż asfaltowej drogi i potoku. wkrótce jednak skręca w lewo i wchodzimy w głąb lasu. Bodajże po 5 minutach marszu czeka nas mała przeprawa przez kładkę i zaczyna się dosyć męczące podejście. Szlak momentami biegnie gęstym lasem jednak jest dosyć widokowy. Wkrótce łączy się z szlakiem prowadzącym z Korbielowa Kamiennej do Hali Miziowej. To znak że zaniedługo osiągnmięmy Hale Miziową Krótkie podejście i jesteśmy. Z hali przepiękny widok na ośnieżoną już Babią Górę, przypominającą nieco Kilimandżaro. Jednak czas nas goni, a godzina dosyć późna, więc nie zostajemy na dłużeji ruszamy dalej żółtym szlakiem. Niestety tu zaczynają się pewne problemy. Szlak jest wyraźnie zabłocony i śliski, a w wyższych partiach można napotkać śnieg. Jednakże idziemy spokojnie, na drodze pustka. Od Hali Miziowej aż na szczyt Pilska spotkaliśmy może z 5 osób, a na szczycie byliśmy sami, zaś w drodze powrotnej nie było żywej duszy. Na szczycie nie byliśmy zbyt długo, gdyż chłód wyraźnie dawał się we znaki, kilka zdjęć i schodzimy. Scodzimy dosyć szybko i jak zwykle ze znacznym wyprzedzeniem jesteśmy na dole. Teraz tylko posiłek i długa zakorkowana droga do domu.
, Dariusz Lipka
, Dariusz Lipka
Pilsko, Dariusz Lipka
, Dariusz Lipka
, Dariusz Lipka
, Dariusz Lipka
, Dariusz Lipka
, Dariusz Lipka
, Dariusz Lipka
, Dariusz Lipka
, Dariusz Lipka

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022