Bytom-Miechowice
Bytom-Miechowice

Zabrze i okolice

Komentarze 3
2013-05-31

Pojechaliśmy odebrać paszport do Bytomia, ale kolejki nas odstarszyły, a juz wcześniej zaplanowaliśmy wycieczkę po kilku atrakcjach w okolicy, więc ruszyliśmy w teren.

Najpierw odwiedziliśmy pałac w Bytomiu Miechowicach, ten walący się, dziś jeszcze mniej widocnzy wśród drzew. Otwór w płocie został załatany.

Pałac w Bytomiu-Miechowicach
Pałac w Bytomiu-Miechowicach

Potem jedziemy do centrum Zabrza - pod Teatr Nowy koło Palatana (dawne Kasyno Donnersmarcków), a potem spacerkiem pod Urząd Miejski w pięknym budynku, koło straży pożarnej na osiedle Donnersmarcka - bardzo fajne miejsce, osiedle robotnicze z ciekawymi budynkami. Już chyba wiem, czemu CH Platan włąśnie tak się nazywa, gdyż wspomniane osiedle stoi przy pięknej alei platanów, moich ulubionych drzew.

Potem po drodze zobaczyliśmy kościół św. Andrzeja w Zabrzu, a na dłużej zatrzymaliśmy się pod interesującym kościołem Św. Jadwigi w Zabrzu - ogromny drewniany kościół z 1929 roku stoi przy Szlaku Architektury Drewnianej. Wracając jeszcze natrafiliśmy na Sanktuarium Św. Józefa w Rudzie Śląskiej.

Platan
Platan
Teatr Nowy w Zabrzu
Zabrze Teatr Nowy
Zabrze
Zabrze
Platan w Zabrzu
Zabrze
Zabrze
Zabrze
Zabrze
Zabrze
Zabrze Osiedle robotnicze Borsig
Osiedle Borsig w Zabrzu
Kościół Św. Andrzeja w Zabrzu
Miejski Ogród Botaniczny w Zabrzu
Zabrze Ogród Botaniczny
Zabrze
Zabrze
Zabrze
Zabrze
Ogród Botaniczny w Zabrzu
Zabrze
Zabrze
Zabrze
Kościół Św. Jadwigi w Zabrzu
Zabrze
Zabrze
Zabrze
Ruda Śląska
Kościół Św. Józefa w Rudzie
Sanktuarium Św. Józefa w Rudzie

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Maciej A
03 czerwiec 2013 00:12

najbardziej zaskakujące i niespodziewane jest piękno w aglomeracji

pozdrawiam

mokunka
02 czerwiec 2013 20:55

No proszę, nawet przemysłowe miasta warto odwiedzić. W Każdym jest coś interesującego.

pozdrawiam🙂

Danuta
01 czerwiec 2013 17:41

Nie byłam jeszcze w Zabrzu "turystycznie". Interesujące miejsce bogate w historię! Pozdrawiam :-)

Wycieczka na mapie

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022