Zamek Tarnowskich
Zamek Tarnowskich

Tarnów

Komentarze 6
2013-04-21

Tarnów mnie zauroczył, wspaniałe miasto, nie na darmo nazywa się je "Perłą "Renesansu". Nie tylko cudny Ratusz tu zachwyca, ale dziesiątki pięknych kamienic i to nie tylko w Rynku. Na głównym placu poza Ratuszem najbardziej spodobały mi sie kamienice podcieniowe.

Ponad Rynkiem góruje, stojąca nieopodal katedra Narodzenia NMP. Piękna monumentalna budowla sięgająca czasów gotyku, ale przebudowana na neogotycką świątynię w XIX wieku. Malownicze są też zaułki wokół świątyni, z Muzeum Diecezjalnym i najstarszą kamienicą w Tarnowie - Domem Mikołajowskim z XVI wieku. Bardzo klimatyczne miejsce. Nieco dalej plac upamiętniający tarnowskich Żydów z zachowaną bimą (ul. Żydowska). Jest to jedyny fragment Starej Synagogi ocalały po II wojnie świątowej.

Panorama Tarnowa z zamku
Panorama Tarnowa z zamku

Kilka razy spacerowaliśmy wokół Starówki, by nacieszyć oczy pięknymi widokami, a że blisko nie mamy do Tarnowa, to chciałam to zapamiętać na jak najdłużej. Niedaleko Rynku ciekawa kawiarnia - w tramwaju! Tu jak i wszędzie pełno ludzi, miasto tętniło życiem i radością, ale też nic dziwnego, wiosna, niedziela i Tarnów - polski biegun ciepła!

Acha, zapomniałam jeszcze o ruinach zamku w Tarnowie, leżących na szczycie wzgórza, nieco oddalonym od centrum miasta, fajne miejsce rekreacji, wyłączone z ruchu samochodowego, a w dodatku z cudną panoramą miasta!

Ruiny zamku w Tarnowie
Ruiny zamku w Tarnowie
Centrum Tarnowa
Rynek w Tarnowie
Ratusz w Tarnowie
Rynek w Tarnowie
Tarnów
Katedra w Tarnowie
Bazylika w Tarnowie
Dom Mikołajowski - najstarsza kamienica w Tarnowie w zaułku Diecezjalnym
Bima - jedyna pozostałośc po synagogach
Muzeum Etnograficzne w Tarnowie
Zaułek Diecezjalny
Kościół Sw. Rodziny w Tarnowie
Drewniany kościółek w Tarnowie

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Maciej A
02 czerwiec 2013 23:40

miasto, a też fajne

:-)

Krzysztof Dorota
28 maj 2013 10:15

Zgadzamy się w pełni fajny ten Tarnów

Anna Piernikarczyk
27 maj 2013 20:02

Dziękuję Wam 🙂 Ta pełne uroku, super Mokunka że podążałyśmy tymi samymi szlakami 🙂 Tydzień to fajny czas na zwiedzenie tego miasta, my raczej zrobiliśmy tylko długi spacer

biedronka01
27 maj 2013 19:39

Zgadzam się z tym, Tarnów to urokliwe miasto!

Ela
27 maj 2013 19:07

Zazdroszcze Wam Obu, nigdy nie byłam, a miejsce super, pełne uroku i piękna. Śliczne zdjęcia. Pozdrawiam

mokunka
27 maj 2013 13:20

Racja  Aniu, Tarnów jest piekny ; bylam w nim trzykrotnie.W ubiegłym roku prawie cały tydzien i ... tak wszystkiego (pewnie!) jeszcze nie odwiedziłam. Tarnów - o czym pisałam w mojej relacji- przypomnina nieco dawne miasta Austro- Węgier. Piękny ma  układ architektoniczny starego miasta!

http://www.polskieszlaki.pl/wycieczki/relacja,5566,tarnow-przepiekne-zabytkowe-miasto.html

Widze, że niektóre foty robiłas w tych samych miejscach, co ja 🙂

pozdrawiam🙂

Ostatnio edytowany: 2013-05-27 19:36

Wycieczka na mapie

Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021