Rynek w Brzesku
Rynek w Brzesku

Brzesko i Dębno w Małopolsce

Komentarze 9
2013-04-21

Brzesko to piękne miasteczko, z łądnym rynkiem, z pięknymi kamienicami i widokiem na zabytkowy kościół Św. Jakuba. Kościół jest stary i z rynku tylko tę zabytkową część widać, z boku przyklejona jest nowsza, dobudowana część, cóż... dobrze że jej nie widać za bardzo 🙂

Na środku Rynku stoi figura Św. Floriana. Niedaleko, na ul. Kościuszki stoi zabytkowy ceglany Ratusz. Poza tym w Brzesku oglądaliśmy z zewnątrz Browar Okocim - historyczny browar z połowy XIX wieku, który obecnie przejęła firma Carlsberg. Niedaleko w parku stoi Pałac Goetzów - przemysłowa rezydencja dawnego właściciela browaru, dziś pięknie odnowiona i udostępniona jako Hotel.

Z Brzeska pojechaliśmy do Dębna, w którym zagubił się wśród drzew wspaniały zamek, choć niewielkich rozmiarów, to bardzo urodziwy. Jest to Oddział Muzeum Okręgowego w Tarnowie. Niedaleko za nim stoi piękny gotycki kościół Św. Małgorzaty z kamienia. Polecam odwiedzić tą świątynię, kiedy będziecie w tych stronach.

Kościół w Brzesku
Brzesko
Ratusz w Brzesku
Pałac w Brzesku
Browar w Brzesku
Zamek w Dębnie
Dębno
Kościół w Dębnie
Kaplica cmentarna w Dębnie

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Anna Piernikarczyk
03 czerwiec 2013 06:12

Nie, my też nie wchodziliśmy, bo juz zwiedzaliśmy rano wnętrza Nowego Wiśnicza i tu już brakło czasu. Ja to bym tak wolała po tych wnętrzach sama połazić wszędzie 🙂 Byłoby szybciej, a tak to z przewodnikiem i ludźmi trwa zawsze o wiele dłużej. Niby jest historia, ale i tak niewiele się zapamięta...

Maciej A
02 czerwiec 2013 23:13

ładnie tam

pozdrawiam

mokunka
27 maj 2013 13:27

Zamek w Dębnie ciekawy ! Mnie niestety nie udało sie zwiedzić wnętrza

http://www.polskieszlaki.pl/wycieczki/relacja,4348,zamek-w-debnie-i-dworek-paderewskiego-w-kasnej.html

 

 

Mnie niestety nie udało sie zwiedzić wnęrza.Szkoda!  Jesli bylaś w środku Aniu, opisz .Chętnie poczytam o ekspozycji. Zerknę foty.

pozdrawiam🙂

Anna Piernikarczyk
25 maj 2013 14:52

Dzięki wszystkim 🙂

ladne miejsce.

Pozdrawiam karol 

Dominik Dobros
25 maj 2013 09:58

Malownicze miejsca.. dla poetów i malarzy 🙂

Krzysztof Dorota
24 maj 2013 19:36

Ciekawe miasteczko jak widać ma wiele do zaoferowania pozdrawiamy

Roman Świątkowski
24 maj 2013 19:10

Fajne i ciekawe miejsce. Nigdy nie byłem, a szkoda. 

Danuta
24 maj 2013 13:51

Wspaniałe miejsce. W Zamku w Dębnie byłam - polecam:-)

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Dębno

Rynek w Brzesku

Kościół w Brzesku

Zamek w Dębnie

Kościół Św. Małgorzaty w Dębnie

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022