Obejście szlifierni bursztynu, Wojciech Soroka
Obejście szlifierni bursztynu, Wojciech Soroka

Bursztynowym Szlakiem

Komentarze 2
2008-09-26
Dnia pierwszego odwiedzamy szlifiernię Państwa Witrambowskich w Świerznie, którzy produkują bursztyn łącząc go z drewnem afrykańskim, czy brazylijskim. Następnie udajemy się przez Krąg (zamek Podewils) i ewentualnie przez Warcino (siedziba Bismarcka) do Słupska. Tutaj działa pan Narcyz Kalski, który ma wiele do powiedzenia o bursztynie - kopalnia wiedzy. Właśnie kopalnia - pan Narcyz posiada własne miejsce wydobycia tej cennej żywicy i czasami daje się namówić na spotkanie właśnie "u żródła". Kontynuując wycieczkę zajeżdżamy do Krzemienicy - tu kupujemy miodek, do Strzelina - aby obejrzeć zagrodę Albrechta, kilkadziesiąt kilometrów dalej docieramy do wsi gminnej - Chmielna i tutaj udajemy się do muzeum ceramiki, gdzie ktoś z rodziny Neclów opowie nie tylko o pracy garncarza, ale i o historii rodu Neclów.

Dnia drugiego witamy stolicę województwa pomorskiego - Gdańsk. Tutaj czeka na każdego zawsze coś do odkrycia. Ponieważ znajdujemy sie na bursztynowym szlaku, atakujemy Komnatę Bursztynową Państwa Ninard.
Były dom parafialny w Świerznie, Wojciech Soroka
Kościół w Świerznie, Wojciech Soroka
Słodki \
Czyżby kość wieloryba?, Wojciech Soroka
Kamień to niezwykle inspirujący materiał, Wojciech Soroka
Kolorowy zawrót głowy, Wojciech Soroka
Bursztynowym Szlakiem, Wojciech Soroka
Te kamienie ułożone w krąg to w pewnym sensie unikaty - zawierają inkluzje..., Wojciech Soroka
Niesamowity jest ten trójwymiar, Wojciech Soroka
U Państwa Witrambowskich w Świerznie, Wojciech Soroka
Niesamowity jest ten trójwymiar, Wojciech Soroka
Zółwik z bursztynu, Wojciech Soroka
Kołowrotek, Wojciech Soroka
Miniaturka chaty krytej strzechą, Wojciech Soroka
Urokliwe miejsce, Wojciech Soroka
Dzwonek - Świerzno, Wojciech Soroka

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Tomek Njegosz
08 maj 2009 08:34
Piękne kamyczki i wiele zwiedzania. Cały szlak bursztynowy, to jedna z najlepiej przemyślanych form podróżowania po Pomorzu. Tutaj parę informacji: http://www.poznaj3miasto.pl/pl/gdansk_przewodnik/szlaki_turystyczne/amber_route_szlak_bursztynowy
Ola Dzitkowska
22 październik 2008 14:31
Piękne kamyczki , bursztynowo 🙂

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Szymbark

Bursztyn

Bursztyn

"Dom do góry nogami"

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022