Żywiecki Park Etnograficzny
Żywiecki Park Etnograficzny

Ślemień - mieszanka z Majówki

Komentarze 5
2013-05-01

Majówka spędzona w górach, w Ślemieniu. To niewielka wioska w Beskidzie Małym, około 15 km od Żywca. Ostatnio, dzięki Unii wypiękniała, został zrewitalizowany Rynek, odnowiony kościół, również Sanktuarium na Jasnej Górce, a do tego powstał Skansen Ziemi Żywieckiej. Co prawda, jest już gotowy, ale miało w nim kwitnąć życie, prezentowane dawne zawody, tradycje itp. Jak na razie nic się nie dzieje, otwarty ma być od pn-pt, więc raczej głównie dla szkół, ale w niedzielę 5 maja był otwarty i sobie pogolądaliśmy go od środka. Jest maleńki, ale uroczy.

Żywiecki Park Etnograficzny
Park etnograficzny w Ślemieniu
Ślemień
Skansen w Ślemieniu
Ślemień
Kościół w Ślemieniu

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Maciej A
01 czerwiec 2013 07:46

przyjemne dla oka

pozdrawiam

Anna Piernikarczyk
13 maj 2013 07:19

Dziękuję za miłe komentarze 🙂

Krzysztof Dorota
11 maj 2013 22:59

Aniu ty to  masz "oko" do aparatu piękne ujęcia dzieci super 🙂

Piękne  DZIECI .

piękny skansen ,piękne zdjecia  , piękne okolice - Wszystko piękne .

 

Pozdrawiam  Karol 

Ela
11 maj 2013 16:47

Różowy zawrót głowy 🙂, super. Widać radość i szczęśliwe buziaki, a to najważniejsze jak się jedzie z dziećmi.Piękna rodzinna wycieczka. Śliczne zdjęcia. Pozdrawiam.

Wycieczka na mapie

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022