Most Łukowy w Węgierskiej Górce
Most Łukowy w Węgierskiej Górce

Węgierska Górka

Komentarze 3
2013-05-04

Mimo niesprzyjających warunków, bo pogoda niestety nie chce nas udobruchac nijak, wybraliśmy się dziś do Węgierskiej Górki. Słyszałam o tych nowych bulwarach nad Sołą i chciałam zobaczyć jak to wygląda.

Promenada jest bardzo ładna i wszystko efektownie zrobione i pomyslane. Poza samym bulwarem, jest ścieżka edukacyjna z punktem widokowym na Beskid Żywiecki, są zejścia nad Sołę, jest plac zabaw, muszla koncertowa, basen itp. Podobnie jak na Pogorii, mieszkańcy i turyści chętnie korzystają z promenady, nie tylko na spacery, ale i jako ścieżka rowerowa.

Węgierska Górka
Węgierska Górka

Podobno bulwary w takiej formie tworzono od 2009 roku, przy udziale Unii Europejskiej.

Trakt Cesarski w Węgierskiej Górce
Węgierska Górka - bulwar nad Sołą
Soła
Aleja Zbójników
Węgierska Górka

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Danuta
06 maj 2013 18:15

Wspaniała rodzinna wyprawa. Pozdrawiam całą czwórkę! :-)

Ela
04 maj 2013 21:30

Super rodzinna wycieczka. Buzie uśmiechnięte pomimo nie ciekawej pogody. A u nas dziś piękne słoneczko świeciło, jakby chciało wynagrodzić trzy stracone dni. 

marian
04 maj 2013 20:42

Mile spędzony czas i dzieci zadowolone. Jak miło zobaczyc miejsce gdzie się już było.Wspomnienia wróciły. Pozdrawiam.

Wycieczka na mapie

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022