, Ania
, Ania

Cieszyn - jedno miasto ,dwa rynki

Komentarze 1
2008-09-17
Zrobiliśmy sobie kolejną wycieczkę tym razem od domu odjechaliśmy zaledwie 30 km a dotarliśmy do ciekawego zakątka Polski i Czech. Spacer po Górze Zamkowej w to słoneczne popołudnie było naprawdę przyjemne a wejście na wieżę nie lada wyzwaniem nie tylko dla naszego trzyletniego malucha. Za to widoki były nagrodą za trud wspinania po niezbyt równych schodach. Do każdego zakątka trzeba było zajrzeć i obejść wokoło. Koniecznie trzeba było sprawdzić czy wizerunek Romańskiej Rotundy Św. Mikołaja umieszczony jest na rewersie aktualnego banknotu 20 - złotowego. Później spacerkiem na rynek na lody. Tu zaskoczyła mnie duża ilość kościołów. W bliskiej okolicy rynku naliczyłam ich aż 6 w tym jeden ewangelicki. Do każdego warto wejść choćby na chwilkę. Bardzo polecam Kościół Św. Marii Magdaleny. Po zjedzeniu pysznych lodów postanowiliśmy przejść kiedyś dobrze strzeżone granice naszego kraju i zajrzeć do naszych sąsiadów. Byliśmy bardzo ciekawi jak u nich wygląda zabudowa Cieszyna. Chwilę spacerowaliśmy brzegami Olzy i zajrzeliśmy na rynek w Czeskim Cieszynie. Porównując dwa rynki bardziej nam się podobał ten po polskiej stronie Olzy, choć było na nim dość tłocznie. Zmęczeni ale zadowoleni z wycieczki wróciliśmy do domu.
, Ania
, Ania
, Ania
, Ania
, Ania
, Ania
, Ania
, Ania
, Ania
, Ania
, Ania
, Ania
, Ania
, Ania
, Ania
, Ania
, Ania
, Ania
, Ania
, Ania
, Ania
, Ania
, Ania
, Ania
, Ania
, Ania
, Ania
, Ania
, Ania
, Ania
Cieszyn - jedno miasto ,dwa rynki, Ania
, Ania

Komentarze

Zostaw swój komentarz


18 wrzesień 2008 11:43
Konto użytkownika zostało usunięte

Wycieczka na mapie

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022