Dwór w Karniowicach
Dwór w Karniowicach

Dolinki Podkrakowskie

Komentarze 2
2013-02-14

Na trasie Olkusz-Kraków, przy samym Krakowie ulokowały się wspaniałe, malownicze tereny objęte ochroną i nazywane popularnie Dolinki Podkrakowskie. Jedną z nich odwiedziliśmy naprędce. Odwiedziliśmy kościół w Bolechowicach, pałac w Bolechowicach (ogrodzony niedostępny dla turystów), a potem dworek w Karniowicach (własność prywatna, niedostępna dla turystów).

Spod Dworku spacerek do malowniczej Bramy Bolechowickiej złożonej z olrzymich ostańców skalnych ułożonych na kształt ogromnej bramy. Tu rozpoczyna się rezerwat, ale jego odwiedzenie zostawiliśmy sobie na lepszą pogodę, kiedy widoki będą bardziej zachwycające. Po drodze znajduje się punkt widokowy, skąd roztacza się wspaniała panorama na południowe krańce Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

Karniowice
Karniowice
Samotny domek w Karniowicach
Brama Bolechowicka
Pałac w Bolechowicach
Kościół w Bolechowicach

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Anna Piernikarczyk
17 luty 2013 20:13

Dzięki 🙂 Pooglądałam Twoją wycieczkę, super, kawał przeszliście.

A Dworek w Karniowicach, zeby sfotografować to się musiałam poprzeciskać przez liczne gałęzie 🙂

Roman Świątkowski
17 luty 2013 15:07

Niedawno, latem zeszłego roku wędrowałem tymi Dolinami. A jeśli mogę coś dodać na temat Karnowic oraz znajdujacego się tam obronnego Barokowego Dworu i odnowionej Kapliczki z 1624 roku to zwiedzanie jest możliwe od humoru właścicieli. Pisałem o tym w swojej relacji z tej wyprawy -jak zwykle obiecuje się nie wiem co , a robi się swoje, można o tym poczytać .

Wyprawa jak zwykle fajna i bardzo mi się podoba nawet zimą doliny reprezentują się SUPER

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Bolechowice

Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2022