Umocnienia Twierdzy.
Umocnienia Twierdzy.

Podole-Ukraina

Komentarze 6
2012-12-09

Wycieczka zorganizowana przez Ośrodek Kultury i Sportu w Dorohusku.Uczestnikami wycieczki byli mieszkańcy g-ny Dorohusk,Wola Uhruska,Chełm i Dubienka.Było też czworo Turystów z Wybrzeża razem 56 osób.Wyjazd wieczorem 27.07 .2012.r .Przekroczenie granicy w Dorohusku o godz.21-szej i dalej jazda całą noc ( 540 km)Raniutko postój na poranną kawę,herbatę i około godziny 8-mej dojeżdżamy do Kamieńca Podolskiego.Zakwaterowanie w pensjonacie Podole,krótka toaleta i śniadanie.Wyjazd do Chocimia przez most na rzece Dniestr.Sama twierdza i jej otoczanie i położenie nad Dniestrem zapiera dech w piersiach.Dalej jedziemy do Okopów Św.Trójcy-granica drugiej RP .Największe wrażenie robi ruina kościoła i gniazdo bocianie nad wejściem.Następnie jedzemy do Kamieńca Podolskiego.Twierdza Kmieniecka stoi majestatycznie nad rzeką Smotrycz ,wijącą się w głębikim kanionie.Widoki jak z bajki.(gdyby nie ten upał).O 1 8-tej msza w polskim kościele i spotkanie z księdzem.Na tle Twierdzy Kamienieckiej pary młodych mają sesje zdjęciową.Wracamy do pensjonatu na póżny obiad i nocleg,pomijając niedogodności toalet i innych punktów, rano wstajemy i jedziemy w drogę powrotną zwiedzając po drodze Skałę nad Zbruczem i ruiny zamku Tarłów.Zbaraż,Wiśniowiec,Trębowlę,Poczajów,Krzemieniec i Dubno.Do przejścia granicznego w Dorohusku docieramy około godz.4-tej rano 30 lipca .Zmęczeni ,ale bardzo szczęśliwi,bo udało nam się zobaczyć w tak krótkim czasie,tak wiele.Duża w tym zasługa naszego przewodnika Pana Krzysia -Prezesa Stowarzyszenia ,,Kresy-Pamięć i Przyszłość".(encyklopedja wiedzy o Kresach)Polecam wszystkim Podole.Tam można dotknąć miejsc opisanych przez Sienkiewicza w Panu Wołodyjowskim i Ogniem i Mieczem.Komentarze

Zostaw swój komentarz

Barsolis Karol Turysta Kulturowy
10 grudzień 2012 20:15

ladnie tam ,ale bardzo ,bardzo daleko = 450 km .

Ogniem i Mieczem .

KYRONIS Janek
10 grudzień 2012 11:00

bardzo historyvcznie tam jest .

Hej szable w dłoń ! ,hajda na koń! Okażmy się godni epoki, Ruszamy w bój aby Polske

uwolnić od nieprawosci  ..

 

 

 

 

Danuta
10 grudzień 2012 08:40

Interesujące miejsce bogate w historię. Pozdrawiam :-)

MarqoBiker
09 grudzień 2012 20:52

Podzielam to zdanie . Gdyby nie Ogniem i Mieczem zapewne nie wielu z rodaków wogóle wiedziałoby o tych zamakch a są przepiekne . Fotki..piekne . Może kiedyś uda mi sie tam zawitac .

Anna Piernikarczyk
09 grudzień 2012 19:40

Serio, super, miejsca znane z filmu... uwielbiam Ogniem i Mieczem oraz wczesniejsze stare.

toja1358
09 grudzień 2012 17:01

Bardzo ciekawe miejsca odwiedziłaś. Pięknie tam!

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Chocim

Chocim

Kamieniec Podolski

Kamieniec Podolski

Okopy Św.Trójcy

Okopy Św.Trójcy

Skała nad Zbruczem

Skała nad Zbruczem

Zbaraż

Zbaraż

Wiśniowiec

Wiśniowiec

Trębowla

Trębowla

Poczjów

Poczjów

Krzemieniec

Krzemieniec

Dubno.

Dubno.

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021