, Dariusz Lipka
, Dariusz Lipka

Babia Góra

Komentarze 1
2008-09-14
Wyprawe zaczynamy o godzinie 12 na Przełęczy Krowiarki. Po wykupieniu biletów wstepu do Babiogórskiego Parku Narodowego ruszamy szlakiem czerwonym w górę. Niestety jest piękna pogoda i na szlaku tłoczno. Po około godzinie męczącego marszu przez las wychodzimy na Sokolicę. Tu robimy pierwszą dłuższą przerwę, kilka fotek i ruszamy dalej. Dalej poruszamy się między kosodrzewiną, wejście nie jest już tak męczące jak podczas wędrówki przez las, a dodatkowo trasę urozmaicają piękne widoki. Kolejno mijamy kilka szcytów Babiej, by w końcu stanąć na mocno zaludnionym Diablaku. Na szczycie jak zwykle wietrznie. Z góry panorama kapitalna, jednak tłum ludzi zniechęca nas do dłuższego pobytu, kilka fotek i schodzimy na polanę poniżej. Tu już jest o wiele spokojniej. Jemy i odpoczywamy, aż w końcu ruszamy w drogę powrotną. Szybki marsz i za 1,5 godzinki jesteśmy już na Krowiarce. Stąd już tylko droga do samochodu i w drogę powrotną.
Trasa tym szlakiem jest prosta lecz męcząca. Brak jest technicznych trudności, a niewielkie skałki można spotkać dopiero pod koniec. Najtrudniejsza jest droga przez las ze względu na swoją monotonie. Potem już jest znacznie ciekawiej.
, Dariusz Lipka
, Dariusz Lipka
Babia Góra, Dariusz Lipka
, Dariusz Lipka
Sokolica, Dariusz Lipka
Sokolica, Dariusz Lipka
, Dariusz Lipka
, Dariusz Lipka
, Dariusz Lipka

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Ola Dzitkowska
07 październik 2008 20:29
Witam, przypadkowo oglądam wyprawę na Babią Górę i znajduje na nim koleżankę z klasy technikum 🙂 Katarzynę , cóż za zbieg okoliczności.
Pozdrowienia od Olo dla Dara i Keti.
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022