Babia Góra

Komentarze 1
2008-09-14
Wyprawe zaczynamy o godzinie 12 na Przełęczy Krowiarki. Po wykupieniu biletów wstepu do Babiogórskiego Parku Narodowego ruszamy szlakiem czerwonym w górę. Niestety jest piękna pogoda i na szlaku tłoczno. Po około godzinie męczącego marszu przez las wychodzimy na Sokolicę. Tu robimy pierwszą dłuższą przerwę, kilka fotek i ruszamy dalej. Dalej poruszamy się między kosodrzewiną, wejście nie jest już tak męczące jak podczas wędrówki przez las, a dodatkowo trasę urozmaicają piękne widoki. Kolejno mijamy kilka szcytów Babiej, by w końcu stanąć na mocno zaludnionym Diablaku. Na szczycie jak zwykle wietrznie. Z góry panorama kapitalna, jednak tłum ludzi zniechęca nas do dłuższego pobytu, kilka fotek i schodzimy na polanę poniżej. Tu już jest o wiele spokojniej. Jemy i odpoczywamy, aż w końcu ruszamy w drogę powrotną. Szybki marsz i za 1,5 godzinki jesteśmy już na Krowiarce. Stąd już tylko droga do samochodu i w drogę powrotną.
Trasa tym szlakiem jest prosta lecz męcząca. Brak jest technicznych trudności, a niewielkie skałki można spotkać dopiero pod koniec. Najtrudniejsza jest droga przez las ze względu na swoją monotonie. Potem już jest znacznie ciekawiej.

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Ola Dzitkowska
07 październik 2008 20:29
Witam, przypadkowo oglądam wyprawę na Babią Górę i znajduje na nim koleżankę z klasy technikum 🙂 Katarzynę , cóż za zbieg okoliczności.
Pozdrowienia od Olo dla Dara i Keti.
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021