, marian
, marian

SANKTUARIUM MATKI BOSKIEJ W RYCHWAŁDZIE

Komentarze 1
2012-10-16

Sanktuarium w Rychwałdzie to barokowy kościół pw. Św Mikołaja z1756r z dwuwieżową fasadą.Wjego wewnątrz,pełnym cennych zabytków sztuki barokowej znajduje się obraz Matki Boskiej Rychwałdzkiej zwanej Panią Ziemi Żywieckiej.Na terenie przykościelnym znajduje się kaplica Serca Jezusa ,kamienna figura Jana Nepomucena.W1946r parafie przejęli franciszkanie ,którzy w 1995 r w Rychwałdzie zbudowali Dom Edukacyjno-Formacyjny.Wielu pielgrzymów przybywających do Rychwałdu korzysta z porad słynnego zielarza ,polskiego zakonnika Grzegorza Sroki . Można tu nabyć specyfiki na wszystkie schorzenia.Inną zdrowotną atrakcją jest grota solna

W Rychwałdzie znajduje się również dziewietnastowieczny dwór w stylu klasycznym,otoczony parkiem,gdzie obecnie znajduje się luksusowy hotel.

, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Anna Piernikarczyk
12 listopad 2012 20:05

Nasze strony 🙂 Trochę pogoda nie dopisała jak widzę

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022