, marian
, marian

Milówka

Komentarze 3
2012-10-17

Milówka w szerokim świecie zasłynęła głównie dzięki Golec u Orkiestra i ich piosenkom. Ja bardzo uwielbiam tą orkiestre i bardzo chciałem poznać wioske skąd pochodzą bracia Łukasz i Paweł.W Milówce warto zobaczyć kościół p.w.Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny , kaplice p.w. Św. Antoniego oraz muzeum Stara Chałupa.

Muzeum stara Chałupa jest to zabytkowy drewniany dom,który jest przykładem tradycyjnego budownictwa Żywiecczyzny i jednym z najstarszym przykładem architektury ludowej.Legenda głosi że w tej chałupie miał zatrzymać się król Jan Kazimierz podczas ucieczki przed Szwedami

, marian
, marian

W pobliżu Milówki powstał Leśny Gród . Niestety pomimo kartki na bramie otwarte o 12 tej, brama była zamknięta.

, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Danuta
13 listopad 2012 16:34

Wielokrotnie przejeżdżałam przez Milówkę, ale nie byłam jeszcze w Leśnym Grodzie. Chyba trzebaby zaśpiewać z Golcami ... "do Milówki wróć" Pozdrawiam cieplutko :-)

Vincci
04 listopad 2012 20:24

Pozytywnie🙂 Sztuka ludowa a w szczególności góralska jest ładna dla oka ale tylko w miejscowościach górskich w innych już sie tak ładnie nie prezentuje widzialem kiedys na pomorzu rzezbe goralska i powiem szczerze ze smiesznie to wygladało.Ładne rzezby drewniane są na Wolinie tematycznie zwiazane z bytnoscia na tych terenach wikingów.

toja1358
04 listopad 2012 19:41

Będąc na urlopie w Wiśle bardzo chciałam się wybrać do Milówki, niestety, zabrakło czasu. Rzeczywiście kojarzy się głównie z Golcami 🙂

Pozdrawiam

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 66 000 obserwujących, na Instagramie 16 500, a nasz kanał YouTube subskrybowało już 4 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022