uliczki wieczorem
uliczki wieczorem

Skoczów

Komentarze 1
2008-09-13

Skoczów-urocze piętnastotysięczne miasteczko.Leży na trasie Bielsko-Cieszyn.
Na rynku znajduje sie Muzeum Jana Sarkandra,którego Skoczów uznał swoim patronem.Stad tez rozpoczyna się Szlak Sarkandrowski,do którego zaliczaja sie miejsca z którymi święty był związany.Do punktów takich należy m.in.Szpitalik,czyli kościół Znalezienia Krzyża Świętego z XV w,wewnątrz którego znajduje sie XV-wieczna kamienna chrzcielnica.Szlak prowadzi do kaplicy na wzgórzu Kaplicówka,skąd rozciąga sie panorama Beskidu Śląskiego.
Na rynku ratusz póznbarokowy wzniesiony w 1797r.Na środku rynku fontanna z figurą Jonasza siedzącego na rybie wykonaną w 1775r.
Na szczególna uwagę zasługuje też świątynia pod wezwaniem śś.Piotra i Pawła z 1762r.Przed kościołem stoją figury m.in.św.Piotra.Barokowe wnętrze kościola uchodzi za najpiękniejsze na Śląsku.
Ze Skoczowa sa tez szlaki na:
Równicę(szlak żółty) 3 1/2 godz
Błatnią(najpierw szlak zielony,potem szlak niebieski) 3 3/4godz
W mieście znajduje się też kryta pływalnia Delfin,korty tenisowe,wyciąg narciarski...nocne widoki z Kaplicówki na Skoczów
nocne widoki z Kaplicówki na Skoczów

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Konto usunięte
14 wrzesień 2008 09:48
Konto użytkownika zostało usunięte
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021