powiadają, że północne stoki Babiej Góry są najbardziej strome, artur
powiadają, że północne stoki Babiej Góry są najbardziej strome, artur

beskidzka jesień

Komentarze 3
2012-10-20

Lubicie jesień? Jesień pełną kolorowych liści, ostatnie ciepłe popołudnia, wrzosy na łąkach, mgliste poranki, tak wcześnie pojawiające się na niebie gwiazdy i deszczowe niedziele? W ten weekend jesień pokazała swoje najpiękniejsze oblicze; według prognozy pogody, ostatni raz w tym roku. Nawet nie żałowałem, że zarówno tydzień i dwa tygodnie temu inne plany nie pozwoliły mi pojechać w góry, z dala od męczących mnie spraw. Poranny, lekko spóźniony, autobus zawiózł nas do Makowa Podhalańskiego. Tam złapaliśmy przepełniony bus, który jechał do Zawoi Markowa. Stamtąd wyruszyliśmy na szlak. W niecałe półtorej godziny przeszliśmy do schroniska na Markowych Szczawinach, a potem Percią Akademicką weszliśmy na Babią Górę. Nie byliśmy jednymi osobami, które w ten słoneczny dzień postanowiły zdobyć najwyższą górę Beskidu Żywieckiego. Przed drogą powrotną zjedliśmy obiad patrząc na lekko przymgloną panoramę Tatr. Schodziliśmy czerwonym szlakiem na Przełęcz Lipowską. Stamtąd pozostało nam tylko zejść do Zubrzycy Górnej, gdzie mieliśmy zostać na noc. Dotarliśmy tam, gdy wokoło już panowały ciemności. Herbata, smaczna kolacja i sen przywróciły nam siły przed kolejnym dniem.

ze szczytu było widać Tatry, artur
przed wejściem na szlak kup bilet, artur
kamienny kopiec na szlaku, artur
na Markowych Szczawinach, artur
nabieranie sił przed dalszą wedrówką, artur
obelisk na szczycie Babiej Góry, artur
gdzieś tam zaczyna się Zawoja, artur
świerk spoglądający na góry, artur

Komentarze

Zostaw swój komentarz

mokunka
24 październik 2012 19:01

Pięknie, udana wyprawa , fajne widoki🙂

pozdrawiam🙂

artur
23 październik 2012 19:43

Z Babiej Góry jest bardzo ładny widok na Tatry. Chociaż teraz troszeczkę były przymglone. Również pozdrawiam :-)

Krzysztof Dorota
23 październik 2012 17:30

Fajna wycieczka Tatry z daleka wyglądają extra pozdrawiamy

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Markowe Szczawiny

Markowe Szczawiny

Perć Akademicka

Perć Akademicka

Babia Góra

Babia Góra

Przełęcz Lipowska

Przełęcz Lipowska

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022