, paweł rosiński
, paweł rosiński

beskid sądecki 2012: obidza-radziejowa-przehyba

Komentarze 3
2012-09-29

Sucha dolina 20b - nocleg w agroturystyce, gospodarze mili, warunki przeciętne. W drogę, 20 minut w górę drogą asfaltową na Obidzę, z przełęczy kierujemy się na Wielkiego Rogacza - szlak nieb. i dalej na Radziejową - czerw., cały czas towarzyszą nam w oddali Tatry a bliżej widzimy Pieniny, trasa praktycznie cały czas widokowa!, drzewa w jesiennej krasie.. Na Radziejowej drewniana platforma widokowa. Czas dojścia przełęcz - szczyt około 2h, przewyższenie 350m, na szlaku spotkaliśmy 2 osoby. Zejście na Przehybę do schroniska 1,15 h, chwilami widokowo, częściej ogranicza las, w pobliżu schroniska pomnik partyzancki. Zejście do Rytra dość monotonne (nieb. szlak), zajmuje 3h (przystanek PKS), w drugiej częśći stromo na dół. W Rytrze wychodzimy w pobliżu ruin zamkowych, na wzgórze zamkowe 15 minut pod górkę, powrót na przystanek, po chwili busik i wracamy niemalże do miejsca wymarszu (30 min od pętli).

Podsumowanie: czas około 8h + zamek 1h= powrót 1h, łącznie 10h

, paweł rosiński
, paweł rosiński
, paweł rosiński
Schronisko na Przehybie, paweł rosiński

Komentarze

Zostaw swój komentarz

toja1358
23 październik 2012 22:58

Bardzo ciekawie powędrowałeś, popieram Mokunkę, że mogłoby być więcej fotek🙂

Pozdrawiam

mokunka
21 październik 2012 10:51

Paweł powędrowaleś nieźle, szkoda, że tak malo fotek , lecz generalnie bardzo fajna wycieczka🙂

pozdrawiam😉

Łukasz Mazurek
21 październik 2012 10:13

Fajne deptanko 🙂 Parę lat temu szedłem niemal identyczną trasą 🙂 Pozdrawiam.

Aż się płakać chce, że dziś siedzę w domu 😢 ale przynajmniej nie marnuję czasu: konserwacja i kompletowanie sprzętu za tydzień w drogę, a zgodnie z prognozami to może być pierwsze zimowe wejście🙂

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

ruiny zamku

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022