Dolina Białej Wisełki – w barwach jesieni

Komentarze 11
2012-10-20Dziś pogoda dopisywała, myśleliśmy aby wyrwać się z miasta. Postanowiliśmy pojechać do Doliny Białej Wisełki ; dawno tam nie byliśmy. Ostatni raz w zimie 2012(luty), gdzie w mrozie i śniegu też przewędrowaliśmy spory kawałek.
Teraz chcieliśmy zobaczyć jak wygląda dolinka we wszystkich barwach złotej polskiej jesieni. Jechaliśmy dość długo do Wisły. Na trasie był spory ruch, do tego przewężenia i korki, bo na długim odcinku zakładano ekrany akustyczne,zastawiając jeden pas ruchu, ehhh

Dotarliśmy około 11 godz. Słoneczko pięknie świeciło, przejeżdżając przez centrum widzieliśmy ludzi w krótkim rękawku. Myli się jednak ten, kto sądzi , że w Dolinie Białej Wisełki też było tak ciepło. Ojjj nie, to już górski sublimat . Dobrze, że zabraliśmy cieplejsze kurtki.
Na parkingu leśnym tuż przy Nadleśnictwie „Przysłup” trudno było zaparkować. Widać nie tylko nas skusił do wyprawy w góry ten piękny , słoneczny , jesienny dzień.Wędrowaliśmy i podziwialiśmy widoki. Mijaliśmy ludzi z dzieciaczkami w wózkach, rowerzystów, grzybiarzy oraz seniorów dziarsko wędrujących z kijkami. Było cicho, wdychaliśmy czyste powietrze , przesiąknięte wonią lasu. Szmer Białej Wisełki, plynącej w dolince był ledwie słyszalny…. Super, prawdziwy relaks, odpoczynek po całym tygodniu pracy!

W powrotnej drodze krótki wypad do Zameczku Prezydenckiego, kilka fotek z tarasu widokowego i szybka kawa. Obowiązkowy wręcz przystanek nad zaporą w Wiśle Czarne. Pięknie tam! Jesienny las odbija się w wodzie 🙂 , widok prawie baśniowy! Mnóstwo ludzi z aparatami, uwieczniało te widoki. Z aparatami nie takimi jak mój, lecz profesjonalnymi! Później przystanek w centrum Wisły, lecz tam tłumy ludzi; więc tylko kilka fot z pięknie wyglądającego parku oraz straganów z kolorowymi darami jesieni, krotki spacer i …w drogę powrotną.


Wróciliśmy , gdy już było całkiem ciemno, choć to dopiero 20 godz . Jednak dzień jest już krótki. Jechaliśmy nie spiesząc się . Przy kilku odcinkach drogi kładła się już gęsta wieczorna,jesienna mgła.

samochody wjeżdzaly wszędzie, ehh
samochody wjeżdzaly wszędzie, ehh


Teraz na „gorąco” wrzucam wycieczkę, bo nie chcę aby tak piękne widoki czekały ( jak niektóre foty z wakacji). Może jutro też gdzieś się wybierzemy?! 🙂

Komentarze

Zostaw swój komentarz

08 listopad 2012 22:53

Mokunko...śliczna wycieczka w śliczny słoneczny dzień...szłam niedawno Bialą Wisełką na Baranią i Skrzyczne...będze relacja...pozdrawiam turystycznie🙂))

08 listopad 2012 20:51

Pieknie, kolorowo, po prostu bajka! Pozdrawiam :-)

24 październik 2012 19:06

Tojko,to znowu czas abyś odwiedzila Beskidy.O każdej porze roku są piękne!

pozdrawiam🙂

23 październik 2012 23:04

Mokunko, widzę, że Krajtroterka z Ciebie,że hej! Pięknie wędrujesz i dzielisz się z nami tym co widziałaś. Spędziłam w tych okolicach wakacje przed dwoma laty. Piękne tereny.

Pozdrawiam

22 październik 2012 18:41

Jak zwykle fajne miejsce przedstawiłaś Mokunko ciekawie opisane i super zdjęcia - gratuluję.

 

22 październik 2012 15:21

Nooo, Vincii dzięki, cieszę się, że podoba ci się , jak napisaleś "pięknie to przedstawilaś "-to  usłyszeć od takiego artysty-fotografika , jak Ty : ))) to bardzo miło.

  Adaś ma wycieczke z Bialej Wiselki fakt,ciekawą . Ja też już mam wcześniejszą tyle, że zimową. Jak pory roku potrafią zmieniać krajobrazy...

pozdrawiam🙂

Ostatnio edytowany: 2012-10-22 18:48

22 październik 2012 15:08

A ja się wybiorę oglądać Kaskady Rodła ale wiosną gdy topniejący śnieg podniesie stan wód  w Wisełce.Pięknie to przedstawiłaś Mokusiu.Pozdrawiam.Ps.Zajrzyj do wycieczki Adasia Prończuka tez  ma zdjęcia z wycieczki do Bialej Wisełki.🙂

21 październik 2012 12:40

Piękne tereny jesień wygląda coraz piękniej pozdrawiamy

21 październik 2012 11:14


Po powrocie na PSz z dużym zainteresowaniem przeczytałem relacje z wędrówek. Gratulacje. A jesień? To szczególny czas wędrówek, kiedy można zobaczyć wszystkie barwy przyrody szykującej się do zimowego snu. Bardzo ładne zdjęcia.
Pozdrawiam

21 październik 2012 10:46

Łukasz dlaczego w domku jestes? Plany byly przecież wyjazdowe.Ruszaj dziś w plener. Choćby gdzies niedaleko. Wybierz sie koniecznie! 

pozdrawiam i czekamy na relacje🙂))

21 październik 2012 10:20

Fajny spacerek 🙂. Wszyscy korzystają a ja w domu 😢

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021