Zameczek dawna posiadłośc Donersmarcków w Siemianowicach
Zameczek dawna posiadłośc Donersmarcków w Siemianowicach

Moje miasto Siemianowice Śl

Komentarze 4
2008-09-10
Siemianowice Śląskie uzyskały prawa miejskie w 1932, gmina miała wówczas 43 tys. mieszkańców i uchodziła za największą wieś w Europie. Dzieje miasta sięgają jednak średniowiecza. Były wówczas niewielką osadą rybacką. Pod koniec XVIII zaczął się rozwijać przemysł kopalniany. Później powstawały huty i zakłady inne zakłady przemysłowe. Z czasem bardzo rozwinięta miejscowość Siemianowice była jedną z największych wsi Europy, aż do momentu uzyskania praw miejskich. Po II wojnie światowej nadal trwał szybki rozwój miasta, zaczęły powstawać nowe osiedla i ciągle rozwijały się kopalnie i huty. Obecnie przemysł ciężki w mieście prawie upadł i panuje spore bezrobocie.

Komentarze

Zostaw swój komentarz

14 wrzesień 2008 21:52
No chciałem powiedziec że nie za ciekawie
takie losy sięgają nie jednego zabytku
14 wrzesień 2008 19:09
witam, mieszkam może z 5 km od Siemianowic ale jeszcze nigdy nie byłem na tym zameczku. Na zdjęciach wygląda on średnio ciekawie. gdyby jednak ktoś się nim zainteresował i odnowił to na pewno był by bardzo atrakcyjny.W najbliższym czasie jak pogoda pozwoli wybiorę się tam na rowerku i sprawdzę dokładnie jak się prezentuje.
11 wrzesień 2008 13:08
masz racje, ale to raczej przypomina schrony przeciw lotnicze jak bunkry,
co prawda kilka sie jeszcze ostało, reszte chyba zasypane są
a zabytków jest jeszcze troche chociaż niszczejących bo niema komu o to zadbac a szkoda
pozdrawiam i zapraszam do znajomych na tej stronie dlatego gdyz zapomniałem chasła ,do poprzedniej strony i stąd te rozdzielenie za co przepraszam
Konto usunięte
11 wrzesień 2008 11:41
Konto użytkownika zostało usunięte

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Siemianowice Śl

Siemianowice Śl

Ul Chemiczna

Węzłowiec

Węzłowiec

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 37 000 polubień, a na Instagramie 2 800 Obserwujących.
Copyright 2005-2021