wyjście na Zebrzydkę - buczyna karpacka, Gabriela Jaworowska
wyjście na Zebrzydkę - buczyna karpacka, Gabriela Jaworowska

Na szlaku na Błatnią

Komentarze 2
2012-08-05

ZEBRZYDKA – ŁAZEK – CZUPEL – BŁOTNY

dziurawiec na szlaku, Gabriela Jaworowska
dziurawiec na szlaku, Gabriela Jaworowska

05-08 2012

naparstnica, Gabriela Jaworowska
a grzybki tylko takie, Gabriela Jaworowska
, Gabriela Jaworowska

Niedziela, więc już dawno zaplanowany wypad na Błatnią 917m. zabrałam ze sobą koleżankę, która zapragnęła trochę połazić po naszych górkach.

podejście na Łazek i już w deszczu, Gabriela Jaworowska
podejście na Łazek i już w deszczu, Gabriela Jaworowska

Docieramy do Górek Wielkich gdzie mamy do pokonania niewysoką Zebrzydkę 579m., chociaż góra nie za wysoka, ale daje popalić podejście na nią strome i kamieniste…, ale wychodzimy sprawnie, bo pogoda nie upalna i słoneczka brak.

Zebrzydkę to górka, na której króluje buczyna karpacka.

, Gabriela Jaworowska
, Gabriela Jaworowska

Dalej maszerujemy, pogoda coraz gorsza z dala słychać grzmoty i jak podchodzimy na Łazek 713m. to zaczyna padać dosyć mocno, więc szybciutko podchodzimy na Czupel 882m. Mały Cisowy i Wielką Cisową, cały ten szlak mało widokowy idzie się lasem bardzo przyjemnie, a przy szlaku wiele ostręrzyc z dorodnymi czarnymi owocami, borowina, ale już bez jagód no i kwiaty a wśród nich piękne naparstnice w różnych odcieniach –od blado różowych do bordowych…oj bardzo lubi® te kwiaty.

O i nareszcie docieramy na polanę skąd widać już schronisko na Błatniej, ale jeszcze musimy przejść koło agroturystyki - Ranczo, na Błatniej.

takie nadrzewne kapliczki, Gabriela Jaworowska
, Gabriela Jaworowska
na szlaku kapliczki to już 15 min do schroniska, Gabriela Jaworowska

Dziesięć minut marszu i już w schronisku, koleżanka zostaje w, a ja pędzę na szczyt i na charakterystyczny kopiec z doskonałym punktem widokowym na wschodzie panorama masywu Trzech Kopców i Klimczoka a po stronie północnej rozległy widok na miasteczka i wsie śląskie od Skoczowa do Bielska Białej a jeszcze dalej zbiornik goczałkowicki.

Po napawałam się widokami, słoneczko znowu wyszło, więc zrobiło się cieplutko, chwilę po odpoczywałam no i z powrotem do schroniska na kawkę i pyszne ciasteczko.

w dali schronisko, Gabriela Jaworowska
w dali schronisko, Gabriela Jaworowska

Powrotna droga to już szlakiem do Brennej Centrum, i na busik, który mieliśmy za 10 min. Cóż wycieczka nam się udała, więc wracałyśmy szczęśliwe… a jak pogoda dopisze to w następną niedzielę znowu gdzieś na szlak…byle by pogoda…

ranczo na Blatniej, Gabriela Jaworowska
ranczo na Blatniej, Gabriela Jaworowska
, Gabriela Jaworowska
, Gabriela Jaworowska
, Gabriela Jaworowska
widok ze szczytu, Gabriela Jaworowska
oj jak dobrze że aparat ma samowyzwalacz, Gabriela Jaworowska
, Gabriela Jaworowska
, Gabriela Jaworowska
piękne to drzewo przed schroniskiem, Gabriela Jaworowska
w schronisku, Gabriela Jaworowska
a to kwiaty przed schroniskiem, Gabriela Jaworowska
kapliczki na szlaku do Brennej, Gabriela Jaworowska
, Gabriela Jaworowska
a to centrum Brennej , Gabriela Jaworowska

Komentarze

Zostaw swój komentarz

toja1358
15 sierpień 2012 10:33

Oj, Gabrysiu, ja to Ci zazdroszczę, że masz takie szlaki pod nosem. Piękna wycieczka  i fotki super. Kapliczki na szlakach tworzą taki  niepowtarzalny klimat wędrowania...

Życzę, żeby pogoda w nastepną niedzielę dopisała.

 

Paweł Gąsiorek
15 sierpień 2012 09:03

 Podobną trasę robiłem na początku roku . Z tym ,że possedłem jeszcze na Klimczok i do Chaty Wója Toma. Super fotki Gabryś, No i ten samowyzwalacz !

 

Zwiedzone atrakcje

Górki Wielkie

Brenna Centrum

Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021