, Ania
, Ania

Spacer po Żorach

Komentarze 0
2008-09-08
Zapraszam serdecznie do Żor. To miasto bardzo często odwiedzamy nie tylko że jest blisko naszego miejsca zamieszkania ale jest tu wiele ciekawych miejsc do zwiedzenia i wiele atrakcji dla naszych dzieci. Obowiązkowo trzeba przejść przez Bramę Górną i przywitać się z Żorkiem- maskotką miasta. Na rynku można zobazyć fontannę, piękne kamieniczki i pomnik Neopomucena. Można tu zjeść pyszne lody, nakarmić gołębie lub zapoznać się z historią Żor. Idąc dalej na ulicę Murarską spotykamy kapliczkę z 1807r.która powstała na miejscu kościoła z XIIIw.Zobaczmy na rondzie Bramę Dolną i ulicą Gancarską przejdźmy do kościoła św.pod wezwaniem Św.Apostołów Filipa i Jakuba. A z tamtąd to już niedaleko do parku gdzie są kamienne lwy, fontanna i oczywiście ulubiony przez dzieci plac zabaw.
, Ania
, Ania
, Ania
, Ania
, Ania
, Ania
, Ania
, Ania
, Ania
, Ania
, Ania
, Ania
, Ania
, Ania
, Ania
, Ania
, Ania
, Ania
, Ania
, Ania
, Ania
, Ania
, Ania
, Ania
, Ania
, Ania
Spacer po Żorach, Ania

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022