Pałac w Wilanowie
Pałac w Wilanowie

Wilanów czyli villa nova

Komentarze 2
2012-07-21

Pałac w Wilanowie jest przepiekny, trochę zbyt kolorowy wydawał się z daleka, ale z bliska te detale wyglądają wspaniale. Ogrody również. Nie zwiedzaliśmt wnętrza, i na teren ogrodów weszliśmy za kilka dosłownie złotych.

Cały Wilanów jako dzielnica jest piękny i luksusowy. Przed posiadłością Potockich stoi mauzoleum a obok ładny kościół i dzwonnica.

Pałac w Wilanowie
Pałac w Wilanowie

Wilanów to piękne, nowoczesne osiedla, nadal się budujące, a niedaleko Pałacu buduje się też Świątynia Opatrzności Bożej, jednak akurat ten projekt architektoniczny nie bardzo przypadł mi do gustu.

Wilanów
Wilanów w Warszawie
Wilanów
Pomarańczarnia w Wilanowie
Mauzoleum Potockich w Wilanowie
Wilanów
Kościół w Wilanowie
Dzwonnica w Wilanowie
Świątynia Opatrznoś

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Wilanów jest przepiekny  ,

to  dawna siedziba  wojownika  króla Sobieskiego..

kolory budynkow  sa tak żywe , jaskrawe jak nigdzie indziej w Polsce.

W Wilanowie  bylem  3 tyg,.temu .

polecam wszystkim .

Krzysztof Dorota
26 lipiec 2012 20:14

Rzeczywiście piękny ten pałac ale niestety jeszcze na żywo go nie widzieliśmy pozdrawiamy

Wycieczka na mapie

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 66 000 obserwujących, na Instagramie 16 500, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 3 500 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022