Turystyczne Mistrzostwa Blogerów
Moi mili! Bierzemy udział w Turystycznych Mistrzostwach Blogerów!
16 blogów podróżniczych reprezentuje swoje województwo w Polsce. My pokażemy piękno województwa śląskiego!

Chcesz nam pomóc? Wchodź na naszego bloga i śledź nasze kanały społecznościowe: Facebook, Instagram i Youtube.
Lajkuj, komentuj i udostępniaj!
Zapraszamy Cię na tą piękną przygodę! Z góry dziękujemy!
, Magda
, Magda

Chełmno i Toruń na szybko

Komentarze 2
2012-07-25

Wsiadamy w samochód,kierujemy się na autostradę i po ok. 1,5 godziny jesteśmy na miejscu. Samochód parkujemy pod Farą i idziemy na miasto. Podziwiamy piękny renesansowy Ratusz,a także specyficzną niską miejską zabudowę. Układ urbanistyczny nie zmienił się tu praktycznie od 1251r. Spacerujemy ul.Grudziądzką zaglądając na podwórka gdzie skrywają się kawiarenki i zadbane ogródki. Dochodzimy do Bramy Grudziądzkiej gdzie mieści się dobudowana kaplica Na Bramce. W najbliższym otoczeniu jest uroczy park Nowe Planty ( wzdłuż murów miejskich,które zachowały się praktycznie w całości). W parku znajdziemy wiele nawiązań do św. Walentego,który jest patronem miasta (jego relikwia znajduje się w Farze),a może bardziej do zakochanych 🙂 Jest ławeczka z zakochanymi, na innej za oparcie służą granitowe serca,nawet kwietnik ma kształt serca. W okolicach tych bardzo popularne są zegary kwietne (np.w Ciechocinku). Na Euro stworzono też kwiecisty wizerunek Sławka i Slavko 🙂 Dochodzimy do punktu widokowego z którego podziwiać można piękną dolinę Wisły. Po woli wracamy; idziemy jeszcze na lody,bo kajzerek z Ciechocinka już nie ma🙂))) Zaglądamy jeszcze do Fary w której też trwa wymiana chodnika i zwiedzanie nie jest możliwe. Jedziemy do Torunia.

Kilka informacji na temat Chełmna: miasteczko leży w województwie Kujawsko-Pomorskim na skarpie w Dolinie Wisły.Wraz z Toruniem jest najstarszym miastem regionu. Chełmno jest bogate w zabytki i gotyckie kościoły; zachowało się ich tu aż pięć z siedmiu.

, Magda
, Magda

Przejeżdżamy ok. 40 km i jesteśmy w Toruniu. Samochód zostawiamy na parkingu pod mostem na Bulwarze Filadelfijskim. Jest to nasza kolejna wizyta więc idziemy tylko w nasze ulubione miejsca.Sprawdzamy czy Krzywa Wieża jest jeszcze bardziej krzywa, pocieramy żabkę na szczęście,witamy się z Kopernikiem i wchodzimy na wieżę Ratusza. Następnie bocznymi uliczkami dochodzimy do ul.Most Pauliński i wstępujemy do Pierogarni na obiad. Wracamy na Szeroką i idziemy do kościoła św.Janów. Przekraczamy mury miejskie i Bulwarem Filadelfijskim wracamy na parking. Czas do domu.

, Magda
, Magda
, Magda
, Magda
, Magda
, Magda
, Magda
, Magda
, Magda
, Magda
, Magda
, Magda
, Magda
, Magda
, Magda
, Magda
, Magda
, Magda
, Magda
, Magda
, Magda
, Magda
, Magda
, Magda
, Magda
, Magda
, Magda
, Magda
, Magda
, Magda
, Magda
, Magda
, Magda
, Magda
, Magda
, Magda
, Magda
, Magda
, Magda
, Magda
, Magda
, Magda
zdj. z 2011r, Magda

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Magda
25 lipiec 2012 10:28

Dzięki Aniu 🙂

Anna Piernikarczyk
25 lipiec 2012 10:17

Też te ławeczki Zakochanych kiedyś oglądaliśmy 🙂 I piękny Ratusz! Świetna wycieczka i zdjęcia!

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021