, Ela
, Ela

Okoliczne świętowanie-Lwówek Śląski

Komentarze 1
2012-07-15

Dzisiaj jest trzeci i ostatni dzień Lwóweckiego Lata Agatowego. Jest to najwieksza wystawa kolekcji kamieni i minerałów z całego świata. Główna wystawa w tym roku była pod tytułem "Bursztyn -złoto północy" , niesamowite okazy, barwy, formy. Były wystawione wyroby z bałtyckiego bursztynu z kolekcji Jucjana Myrty twórcy Bursztynowego Skarbca -szkatuły ważącej prawie tonę (gdzie bursztynowa komnata ważyła 850kg) ozdobionej rzeźbionymi scenami z życia Chrystusa, jak dotąd jest to największe dzieło w dziejach ludzkości wykonane z bursztynu.Na wystaiwie była tylko część jego kolekcji, mogliśmy zobaczyć, szkatułki, zegary, kufle. Pokazana była bryła bursztynu druga co do wielkości na świecie o wadze prawie 6kg. Największe jajo wykonane z jednej bryły (1120g) oraz największa kula na świecie o średnicy 11cm. Można było zobaczyć inkluzje czyli wszelkiego rodzaju pozatapiane w bursztynie owady, jaszczurkę z kleszczem, oraz roślinność. Wystawa wywarła na nas ogromne wrażenie, Pokazała piękno i urok bursztynu tego oszlifowanego jak i tego w swojej naturalnej postaci. Niektóre okazy mogłyby się wydawać zwykłymi kamieniami, jak to powiedziała moja mama ze pewnie widząc takie coś kopła by i poszła dalej🙂, można było zobaczyć bursztyn w róznych barwach, formach. Kolekcje Pana Myrty były wystawiane w Gdańsku , krakowie,Malborku. Szkoda że to tylko cząstka tego co zebrał i stworzył. Ale i tak było warto. Tak jak i było warto połazić po straganach na których były powystawiane okazy agatów, ametystów, pirytu, granatów, i innych minerałów. Natura storzyła najpiękniejsze barwy i zamkneła je w zwykłych szarych kamieniach, które po oszlifowaniu ukazują piękno swego wnętrza.

, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Krzysztof Dorota
15 lipiec 2012 20:35

ciekawa wystawa pozdrawiamy

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022