, Ela
, Ela

Okoliczne świętowanie-Gryfów Śląski

Komentarze 1
2012-07-13

W piękną majową niedzielę zabrałam starszą część rodziny do pobliskiego miasteczka Gryfowa Śląskiego na świetowanie nadania praw miejskich (młodsza część sie wyłamała). Na uczczenie tak wyniosłego wydarzenia jak 770-lecie został zorganizowany przepiękny barwny korowód mieszczan i rycerstwa z udziałem 770 osób.Udział brali uczniowie z miejscowych szkół i przedszkoli,parlamentarzyści, przedstawiciele samorządu, przedstaiciele miast partnerskich. Podczas obchodów można było zobaczyć rekonstrukcje nadania praw miejskich, legendy o powstaniu Gryfowa przygotowane przez dzieci i młodzież, walki rycerskie, pokazy katowskie.Uczestnicy barwnego korowodu byli poprzebierani w orginalne stroje dam dworu, rycerzy, łuczników jak i też we własnorecznie wykonane stroje. Pogoda dopisała, wszyscy bawili sie doskonale.

, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
Gryfów Śląski, Ela
, Ela

Komentarze

Zostaw swój komentarz

mokunka
13 lipiec 2012 19:54

Elu, ale trafiłaś na te obchody. Musial być super fajny dzień, co widać na fotach.Ngdy nie byłam w Gryfowie, muszę to nadrobic🙂 pozdrawiam🙂))

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022