, marian
, marian

SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ WAMBIERZYCKIEJ KRÓLOWEJ RODZIN

Komentarze 3
2012-06-23

Zwiedzając Kotline Kłodzka nie sposób ominąć miejscowość Wambierzyce,która należy do gminy Radków. Znajduje sie tam słynne Sanktuarium Matki Bożej Wambierzyckiej zwane Dolnośląską Jerozolimą.Do Świątyni prowadzą szerokie kamienne schody,które były niedawno remontowane.Charakter budowy tego kościoła robi wrażenie wielkiego pałacu. Wrażenie to potęguje górny układ balustrady ,który dekorują kamienne posągi apostołów. Szczególnie pięknie kościół wygląda wieczorem gdy oświetlają się wszystkie żarówki umieszczone na zewnątrz. Wpobliżu Bazyliki znajduje się ruchoma szopka bożonarodzeniowa.Na pobliskich wrzgórzach jak zarówno w centrum miejscowości znajdują się liczne kaplice , kaplicki, bramy ,wchodzące w skład Kalwarii.

, marian
, marian
, marian
, marian

Komentarze

Zostaw swój komentarz

marian
23 czerwiec 2012 23:02

Dziękuję Wam . Pozdrawiam.

toja1358
23 czerwiec 2012 21:53

W Wambierzycach byłam chyba z 10 lat temu, ładne sanktuarium. Zachwyciła mnie wtedy ruchoma szopka na wzgórzu, dopracowana w szczegółach, z mnóstwem figurek. Szczególnie utkwił mi w pamięci szopkowy dzięcioł, który zapamiętale stukał w drzewo🙂.  Fajnie, że przypomniałeś to miejsce.

Pozdrawiam

Anna Piernikarczyk
23 czerwiec 2012 12:28

Piekne miejsce, kiedyś byliśmy tam na rowerach, nawet spaliśmy w tym sanktuarium, a raczej gdzieś tam na jego tyłach

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022