Skansen Chorzów
Skansen Chorzów

Skansen w Chorzowie

Komentarze 5
2012-06-16

Wycieczka do Górnośląskiego Parku Etnograficznego - piękne miejsce z klimatem, które pozwala się wycieszyć i zadumać. W wielu chałupach można oglądać wystrój wnętrz z minionych epok, a niektórych dodatkowo prezentowane są ginące zawody.

Na terenie skansenu zobaczyć też można zwierzęta gospodarskie - owieczki, kozy czy konie. Mozna nabyć prawdziwy miód, rzeźbę artysty czy rękodzieło typu kolczyki, wyroby zrobione na drutach itp.

Bilet nie jest drogi, 7 zł normalny, dzieci do lat 7 zwiedzają za darmo. Polecam wszystkim.

Skansen Chorzów
Skansen Chorzów
Skansen Chorzów

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Kaska
09 lipiec 2012 16:01

Byłam klila razy i polecam każdemu, a meble w tych domkach takie same jak u mojej babci były 🙂, szafa i łoże identyczne, obraz nad łóżkiem w tym samym klimacie .

Violetta
03 lipiec 2012 10:20

Skansens to świetne miejsce do zastanowienia się nad swoim życiem - do czego dążę, jakie mam priorytety. Przecież za kilkadziesiąt lat kolejne pokolenia mogą zwiedzać i podziwiać nasz sposób życia...😢(

marian
20 czerwiec 2012 13:02

Tak Aniu masz rację że to było tak nie dawno.Dużo rzeczy które pokazałaś na fotkach przypominają mi dzieciństwo.Szczególnie umeblowanie i te wiaderko z wodą w kuchni Woda że studni była pyszna.

Toju to nie my  tak szybko starzejemy się tylko świat idzie piorunowym postępem. Pozdrawiam Was.

Anna Piernikarczyk
20 czerwiec 2012 08:15

Dzięki 🙂 Ta szkoła własnie nas najbardziej zdziwiła, w ogóle tak sobie fajnie zobaczyć jak zyli, choć to nie tak dawno, to życie było zupełnie, zupełnie inne

Ja z kolei zobaczyłam w jednej chałupie wystrój mojej babci, niestety już nieżyjącej, po prostu jakbym do jej pokoju weszła, fajne to. A inni w Skansenie stali i tez mówili zobacz, ja też takie miałam 🙂

toja1358
20 czerwiec 2012 07:50

Śliczne fotki! Lubię skanseny, czas, który się w nich zatrzymał działa kojąco. A w takich szkolnych zielonych ławkach siedziałam... na srodku ławki, w "dziurce"  stał kałamarz, pisałam stalówką w obsadce i miałam zawsze poplamione atramentem paluchy... ech...chyba jestem stara🙂))

Pozdrawiam sentymentalnie🙂

Wycieczka na mapie

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 66 000 obserwujących, na Instagramie 16 500, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 3 500 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022