Zagłosuj na nas!
Milówka
Milówka

Rajcza, Ujsoły, Laliki, Kamesznica

Komentarze 1
2012-06-09

Wycieczka rodzinna przy niezbyt sprzyjającej aurze. Odwiedziliśmy sporo miejscowości, szkoda że tak na szybko, uciekając przed deszczem 🙂 Wycieczka inspirowana wizytą w Parku Miniatur w Żywcu, bo chceiliśmy zobaczyć zespół dworski w Kamesznicy oraz pałac w Rajczy.

Zaczeliśmy od Milówki, Starej Chałupy, Rynku i Kościoła, potem do Rajczy - pałac okazały i nawet całkiem zadbany, wykorzystany jako ośrodek zdrowia. W centrum zobaczyliśmy kościół i zjedliśmy kremówki.

Stara Chałupa w Milówce
Stara Chałupa w Milówce

Potem Ujsoły, bardzo przyjemne miasteczko, chętnie w słoneczku nad potokiem byśmy usiedli, ale zdołalismy jedynie dzieciom chwilę radości dac na placu zabaw. Jeszcze kawałek dalej postanowiliśmy odwiedzić starą Leśniczówkę w Złatnej, można wejść na teren obejścia, ale jest zamieszkana przez prywatne osoby.

Kierując się już w stronę Żywca, po drodze stajemy w Lalikach i Pochodzitej z pięknym drewnianym kościółkiem, niestety był zamknięty i tylko przedsionek mogłam sfotografować.

Milówka
Milówka

W Kamesznicy po dłuższej chwili udało nam się odnaleźć zespół dworski, położony w parku, również zamieszkany przez osoby prywatne, także można jedynie pogolądać z zewnątrz. Najciekawszym obiektem tego zespołu jest niewielki kościółek stojący nieco wyżej niż dworek.

Rajcza
Rajcza
Rajcza
Rajcza
Ujsoły
Ujsoły
Ujsoły
Złatna
Złatna
Laliki
Laliki Pochodzita
Laliki Pochodzita
Laliki Pochodzita
Kamesznica
Kamesznica dwór
Dwór w Kamesznicy
Zespół Dworski w Kamesznicy
Kościółek w Kamesznicy
Kamesznica
Kamesznica
Kościół w zespole dworskim w kamesznicy

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Roman Świątkowski
19 czerwiec 2012 10:28

Aniu Gratuluję, super wycieczki i oczywiście gratulacje dla najmłoszych.

Pozdrawiam

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Rajcza

Rajcza

Ujsoły

Ujsoły

Złatna

Złatna

Laliki

Laliki

Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021