Milówka
Milówka

Rajcza, Ujsoły, Laliki, Kamesznica

Komentarze 1
2012-06-09

Wycieczka rodzinna przy niezbyt sprzyjającej aurze. Odwiedziliśmy sporo miejscowości, szkoda że tak na szybko, uciekając przed deszczem 🙂 Wycieczka inspirowana wizytą w Parku Miniatur w Żywcu, bo chceiliśmy zobaczyć zespół dworski w Kamesznicy oraz pałac w Rajczy.

Zaczeliśmy od Milówki, Starej Chałupy, Rynku i Kościoła, potem do Rajczy - pałac okazały i nawet całkiem zadbany, wykorzystany jako ośrodek zdrowia. W centrum zobaczyliśmy kościół i zjedliśmy kremówki.

Milówka
Milówka

Potem Ujsoły, bardzo przyjemne miasteczko, chętnie w słoneczku nad potokiem byśmy usiedli, ale zdołalismy jedynie dzieciom chwilę radości dac na placu zabaw. Jeszcze kawałek dalej postanowiliśmy odwiedzić starą Leśniczówkę w Złatnej, można wejść na teren obejścia, ale jest zamieszkana przez prywatne osoby.

Kierując się już w stronę Żywca, po drodze stajemy w Lalikach i Pochodzitej z pięknym drewnianym kościółkiem, niestety był zamknięty i tylko przedsionek mogłam sfotografować.

Rajcza
Rajcza
Rajcza

W Kamesznicy po dłuższej chwili udało nam się odnaleźć zespół dworski, położony w parku, również zamieszkany przez osoby prywatne, także można jedynie pogolądać z zewnątrz. Najciekawszym obiektem tego zespołu jest niewielki kościółek stojący nieco wyżej niż dworek.

Rajcza
Rajcza
Ujsoły
Ujsoły
Ujsoły
Złatna
Złatna
Laliki
Laliki Pochodzita
Laliki Pochodzita
Laliki Pochodzita
Kamesznica
Kamesznica dwór
Dwór w Kamesznicy
Zespół Dworski w Kamesznicy
Kościółek w Kamesznicy
Kamesznica
Kamesznica
Kościół w zespole dworskim w kamesznicy

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Roman Świątkowski
19 czerwiec 2012 10:28

Aniu Gratuluję, super wycieczki i oczywiście gratulacje dla najmłoszych.

Pozdrawiam

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Rajcza

Rajcza

Ujsoły

Ujsoły

Złatna

Złatna

Laliki

Laliki

Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021