Palmiarnia w Gliwicach
Palmiarnia w Gliwicach

Gliwice, Dzierżno i Zbrosławice

Komentarze 4
2012-05-26

Zaległa wycieczka z zeszłego tygodnia, pobliskie Gliwice, znane nam głównie ze strony Rynku i Zamku, teaz odsłoniły przed nami kolejne swe oblicze. Palmiarnia - bardzo ciekawe miejsce, oprócz roślinności trochę gatunków zwierząt. Palmiarnia znajduje się w Parku Chopina, całkiem blisko ulicy Zwycięstwa, można spokojnie dojść pieszo.

Po Palmiarni poszliśmy sobie na Rynek, urokliwy jak zawsze. No i koniecznie lody🙂

Potem podjechaliśmy na śluzę Łabędy, niestety można pooglądać tylko zza ogrodzenia. Po Łabędach jeszcze postanowiliśmy odwiedzić Dzierżno, tam też śluza, akurat przeprawiał się statek, różnica poziomów - 10 m.

Potem jeszcze stanęliśmy nad Jeziorem Dzierżno Małe, na którym zobaczyliśmy sporo jednostek pływających, nawet trwał kurs szkoleniowy. W drodze do domu na chwilę jeszcze zatrzymaliśmy się w Zbrosławicach - w stadninie koni.

Palmiarnia w Gliwicach
Storczyki
Palmiarnia
Palmiarnia w Gliwicach
Palmiarnia w Gliwicach
Palmiarnia w Gliwicach
Palmiarnia w Gliwicach
Park Chopina w Gliwicach
Ratusz w Gliwicach
Rynek w Gliwicach
Gliwice Neptun
Łabędy
Śluza Łabędy
Dzierżno
Dzierżno Małe
Dzierżno
Dzierżno Małe
Zbrosławice
Zbrosławice

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Roman Świątkowski
04 czerwiec 2012 11:03

Zdjęcia śliczne, ale trudno aby nie były, taką ręką pstrykane to zawsze sie mogą podobać. A sam pomysł wyprawy do Gliwickiej palmiarni na 5 - dorosłym sie podoba, a co dopiero dziecią .

Anna Piernikarczyk
04 czerwiec 2012 08:46

Dzięki 🙂

Choć dopiero teraz zrobiłam porządek w zdjęciach i dodałam relację, wczoraj jużnie zdołałam 🙂


03 czerwiec 2012 23:19

Uśmiechy, pogoda, widoki dopisały, więc radośnie to się ogląda. Pozdrawiam

marian
03 czerwiec 2012 21:48

Wspaniała wycieczka .Uwielbiam kwiaty a w palmiarni to człowiek czuje się jak w bajce. Pozdrawiam.

Wycieczka na mapie

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022