Toruń, Magda
Toruń, Magda

Polski raj: Toruń - Trójmiasto

Komentarze 0
2012-06-01

Dzień 1
Jesteśmy na miejscu, chwila na zakwaterowanie oraz toaletę poranną i ruszamy w miasto po przygodę! 🙂

Pierwszego dnia zwiedzamy zabytkowy Toruń. Pierwszym przystankiem jest Planetarium. Miłośnicy kosmosu znajdą to miejsce jako magiczne, planety, gwiazdy... otaczający nas kosmos. 🙂 Następny punkt wycieczki na pewno spodoba się łasuchom. Żywe Muzeum Piernika daje możliwość wzięcia udziału w pokazie tradycyjnego wypieku piernika. Historia piernika, przedstawiona we wspaniały sposób przez Mistrza Piernikarskiego i Korzenną Wiedźmę zachwyci każdego. Na koniec wszyscy razem pieczemy pierniki- najlepsze jest to, ze wykonany przez siebie piernik zabieramy ze sobą na pamiątkę! Nie tylko Piza ma krzywą wieżę... Zobaczymy taką również tu. Średniowieczna baszta robi niesamowite wrażenie. Przechodząc spacerem wśród Bram Miejskich kierujemy się w stronę Bazyliki śś. Janów, jednej z najstarszych budowli sakralnych na terenie Ziemi Chełmińskiej. Po drodze możemy podziwiać wspaniały widok na Wisłę. Po zwiedzeniu XIII-wiecznej katedry czeka nas spacer po magicznej starówce, gdzie możemy podziwiać Ratusz Staromiejski, Pomnik Kopernika, zatrzymać się na herbatę i piernika w jednej z pobliskich restauracji i chwilę odpocząć. Po posiłku ruszamy dalej... Zamek Krzyżacki- pierwszego na tych ziemiach. Niestety po roku 1454 został on zniszczony, obecnie pozostały tylko ruiny. Następnie ruszamy do punktu widokowego, z którego rozciąga się wspaniały widok na panoramę miasta, której efekt zwłaszcza wzmocniony jest po zmroku, gdy światła oświetlają całe miasto. Ostatnim punktem wycieczki po Toruniu będzie chwila odpoczynku przy Fontannie Cosmopolis, która zachwyca nie tylko wyglądem, możemy tu również posłuchać aranżacji muzycznych współgrających z wodą. Całość tworzy wspaniałą jedność przyprawiającą swym pięknem o przyjemne dreszcze.

Dzień 2
Witamy tętniący życiem Sopot. Początek zwiedzania- Opera Leśna, jest to jeden z symboli miasta. Wspaniały amfiteatr na otwartym powietrzu przyciąga tysiące ludzi, zwłaszcza w okresie Międzynarodowego Festiwalu Piosenki czy innych festiwali jak np. Top Trendy. Następnie poświęcimy chwilę na zdobycie "Latarni Morskiej", po którym otrzymamy dyplom 🙂 Z wieży zobaczymy przepiękny widok na miasto oraz morze wraz ze sławnym Sopockim Molo, na które wybierzemy się następnie. Jest to najdłuższe drewniane molo w Europie - 512 metrów. Od tego momentu mamy czas dla siebie. Plażowanie, sporty wodne, kąpiele... wszystko o czym zapragniemy. Chwila na relaks .... wypoczęci? Dobrze ruszamy dalej 🙂
Gdynia
Molo Południowe to miejsce, gdzie wiele się dzieje. Uwielbiacie egzotykę? Nie stać was na podróż do ciepłych krajów? Oceanarium w Gdyni przeniesie nas w magiczny, podwodny świat, gdzie czyhać na Nas będą niebezpieczne piranie, oczy zachwycą koralowce i piękne muszle. Jesteście z dziećmi? Wspaniale to jak świat Małej Syrenki 🙂 Coś dla milośników żagli? Może miłośników marynarki Wojennej? Spotkamy tu "Dar Pomorza" - Muzeum, przy odrobinie szczęścia "Dar Młodzieży", a nawet upamiętniający walki II wojny światowej niszczyciel ORP "Błyskawica".

Toruń, Magda
Toruń, Magda

Dzień 3
Gdańsk- Oliwa
Przydałoby się miło rozpocząć dzień. Park Oliwski to załatwi. Wspaniałe połączenie barwnych kwiatów, zieleni i szumiącej wody. Ostoja spokoju, w której możemy się wyciszyć i po prostu podziwiać. Gdy odetchniemy wreszcie pięknem natury możemy zobaczyć Pałac Opatów i zwiedzić Katedrę. O ile będziemy mieli szczęście trafimy na cudowny koncert rokokowych organów, który pozostawi niezapomniane wrażenia.
Gdańsk Główny
Nie musisz być fizykiem czy astronomem by te miejsce Cię zachwyciło. Odkrywamy świat na nowo, procesy zachodzące w przyrodzie stają się jasne, a wszystko przepełnione jest zabawą. To Centrum Hewelianum na Górze Gradowej łączy naukę z chęcią poznania. Czeka nas kolejny spacer - Droga Królewska. Ale zanim to mały przystanek w Muzeum bursztynu, w którym znajdzie się również coś interesującego dla śmiałków o mocnych nerwach - katownia. Wszyscy cali? 🙂 No to idziemy. Fontanna Neptuna po lewej - jeden z symboli miasta, nie można go pominąć. Szybkie zdjęcie i ruszamy dalej. Idziemy spokojnie, zbierając siły przed wyzwaniem, wzdłuż Wełtawy w stronę Żurawia, skręcamy w prawo w jedną z bram i kierujemy się do Bazyliki katedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, która jest najstarsza gotycką, ceglaną budowla w Europie. Po zwiedzeniu wnętrza, ruszamy na wieżę widokową. Przed nami ponad 400 schodków w jedną stronę, ale damy radę. Na górze czeka na nas nagroda, nie lada gratka dla pasjonatów fotografii. Prześliczny widok na cały Gdańsk. Warto spędzić tu kilka minut podziwiając piękno tego zabytkowego miasta. Ostatni punk wycieczki - przylądek Westerplatte i pomnik Obrońców Wybrzeża. Składamy w ten sposób cześć bohaterom wrześniowej walki z okupantem.
Podobało się prawda? magiczny, podwodny świat połączony z ciepłym piaskiem plaż, orzeźwiającego podmuchu z nad morza, a do tego ogrom jedynych w swoim rodzaju zabytków, zachwycających architektonicznymi detalami. Nie chcecie jeszcze wracać? Niestety to koniec wycieczki, ale zabierzecie ze sobą wspaniałe wspomnienia , którymi podzielicie się z bliskimi. A za rok... może przyjedziecie razem i stworzycie jeszcze lepsze?
Udanej podróży! 🙂

Toruń, Magda
, Magda
Toruń, Magda
Gdańsk, Magda
Gdańsk
Toruń, Magda
Gdańsk, Magda
Toruń, Magda
Gdańsk, Magda
Toruń, Magda
Gdańsk, Magda
Gdańsk, Magda
Gdańsk, Magda
Gdańsk, Magda
Gdańsk, Magda
Gdańsk, Magda
Sopot, Magda
Sopot, Magda
Sopot, Magda
Sopot, Magda

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Wycieczka na mapie

Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023