, Pinka Paulina
, Pinka Paulina

Wycieczka do Kórnika

Komentarze 4
2012-06-01

Miejsce, które przyciąga wzrok jako pierwsze jest Zamek, który swoim wyglądem i charakterem nawiązuje do budowli obronnych. W jego murach mieści się muzeum z wieloma unikatowymi eksponatami, m.in. meble różnych stylów i epok, obrazy mistrzów polskich i europejskich. Turystów przyciąga niewątpliwie legenda o białej damie, która nocami przechadza się po parku i zamkowych komnatach. Ponadto przez cały rok w zamku odbywają się rozmaite imprezy kulturalne i artystyczne.

Tuż obok znajduje się arboretum - jest jednym z największych w Europie Środkowej parków dendrologicznych. Wiele z okazów, często o imponujących rozmiarach, ma dzisiaj 130-180 lat, najstarsze rosnące drzewa to ok. 300-letnie lipy drobnolistne.

, Pinka Paulina
, Pinka Paulina

Warto też przejść się na Rynek, zobaczyć Ratusz zbudowany w stylu neobarokowym a także zwiedzić Kościół parafialny pw. Wszystkich Świętych - Gotycki kościół z neogotycką fasadą.

Kiedy zechcemy już odpocząć możemy pójść nad jezioro Kórnickie. Organizowane są tam rejsy statkiem Biała Dama a pomiędzy jeziorami Kórnickim a Skrzyneckim-Dużym została zbudowana przeprawa o wysokości ok. 1,5 metra dla łodzi i rowerów wodnych.

, Pinka Paulina
, Pinka Paulina

Przez Kórnik przebiega też trasa turystyczna o nazwie Trasa Kórnicka i rowerowy Pierścień Poznański.

Komentarze

Zostaw swój komentarz

mokunka
02 czerwiec 2012 10:48

Ciekawie, fajna wycieczka, piękne plenery🙂)

Anna Piernikarczyk
02 czerwiec 2012 10:17

Fajna wycieczka, też byliśmy, bardzo fajne są te okolice Wielkopolski

Barsolis Karol Turysta Kulturowy
02 czerwiec 2012 09:22

Witam Pauline. 

fajna wyprawka. 

Ja bylem tam 19 maja , byla  imprezka (kornickie spotkania z biala dama )  z udz. radia i telewizji ,

 

Karol Barsolis

 

Ostatnio edytowany: 2012-06-02 19:54

marian
02 czerwiec 2012 06:52

Pięknie opisane i zdjęcia super.Dziękuję.

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022