Gdańsk, Ewa
Gdańsk, Ewa

W Trójmieście

Komentarze 7
2012-06-01

DZIEŃ I

Wyruszamy samochodem do Gdańska. O samej podróży lepiej nie wspominać, była długa, tyle chyba wystarczy. Kilka godzin w aucie i dotarlismy do celu. Mamy szczęście i piękny domek do dyspozycji(siedziba cioci mojej koleżanki).Już po rozpakowaniu bagaży ruszamy w miasto. Jest cudnie, takiej starówki jeszcze nie widziałam, ma wyjątkowy charakter. Znajduje sie tu mnóstwo starych kamienniczek i budowli. Warto wspomnieć o Bazylice Mariackiej, której wieże wynoszą się ponad panoramę miasta. Zabytków dużo, czasu mniej, więc zostawiamy Gdańsk na inny dzień. Powrót do domku, czeka kolacja i łóżko.

, Ewa
, Ewa

DZIEŃ II

Nadszedł czas na inne miasta. Pierwszy przystanek Sopot. Docieramy na dworzec w Gdańsku(zabytkowy) i jedziemy. Kupujemy bilety, aby wstąpić na słynne molo. Trochę nam zeszło czasu na to zwiedzanie, ale co się dziwić. Dookoła morze, jeszcze ta plaża i ciepły piasek pod stopami. Lepiej być nie może? A jednak... Wyruszamy pieszo do Gdyni. Było warto, bo widoki cudne. W mieście, albo raczej w porcie widzimy piękne statki i to tak blisko nas. Chcemy zwiedzić jeszcze słynne akwarium gdyńskie, niestety bilety mogły zaszkodzić naszym i tak nadwyrężonym budżetom. Wiec pozostały tylko chęci. No i wracamy do Gdańska lokalnymi środkami transportu.

Gdańsk, Ewa
Gdańsk, Ewa

DZIEN III

Zostało nam jeszce trochę czasu przed wyjazdem, poświęcamy wiec go na dalsze zwiedzania Gdańska. A więc znowu stare miasto: widzimy fontannę Neptuna, Pomnik Poległych Stoczniowców(upamiętnia on ofiary z grudnia 70r. ), a i nie można zapomnieć o żurawiu (to chyba jeden z symboli tego miasta). Niestety nadszedł czas wyruszyć w podróż powrotną, chociaż jeszcze tyle zostało do zobaczenia. Wsiadamy do samochodu i kilka godzin później docieramy do domu.

Sopot, Ewa
Gdynia, Ewa
Gdańsk, Ewa

Mam nadzieję, że jeszcze odwiedzę Trójmiasto. Może tym razem udam się także w inne rejony Pomorza Gdańskiego i zobaczę więcej ciekawych miejsc. Ta podróż z pewnością była udana, pozostały ze mną liczne wspomnienia, oraz pamiątkowe zdjęcia.

Moja relacja jest dość krótka, za co przepraszam. Niestety to co widziałam i przeżyłam podczas mojego tak naprawdę pierwszego wypadu nad morze nie da się opisać prostymi słowami.

Gdańsk, Ewa
Gdańsk, Ewa
Gdańsk, Ewa
Sopot, Ewa
Gdańsk, Ewa

Komentarze

Zostaw swój komentarz

mokunka
04 czerwiec 2012 21:42

Oj Tojko, kusi...🙂

toja1358
04 czerwiec 2012 08:00

[cytuj autor=' mokunka'] Trójmiasto kusi...podobnie jak Dorka i Krzych daaaawno tam nie byłam.Super , ze nie tylko nasza Tojka pisze o Trójmieście. pozdrawiam🙂)) [/cytuj]

Jak to miło, że ktoś odwiedza "moje" okolice 🙂. Trójmiasto wciąż czeka, a wakacje tuż, tuż...

Pozdrawiam

marian
02 czerwiec 2012 15:23

Zgadzam się ze wszystkimi -Trójmiasto jest piękne.Pozdrawiam.

Barsolis Karol Turysta Kulturowy
02 czerwiec 2012 11:45

Wita.

ladna i ciekawa  wycieczka na 5 .

Gdansk jest piekny

 

Pozdrawiam Karol Barsolis

Anna Piernikarczyk
02 czerwiec 2012 10:19

Jedno z moich ulubionych miejsc nad Bałtykiem 🙂

Uwielbiam Gdańsk i całe Trójmiasto, piękna wycieczka.

mokunka
02 czerwiec 2012 09:47

Trójmiasto kusi...podobnie jak Dorka i Krzych daaaawno tam nie byłam.Super , ze nie tylko nasza Tojka pisze o Trójmieście. pozdrawiam🙂))

Krzysztof Dorota
01 czerwiec 2012 19:59

Piękne miasto i okolica dawno tam nie byliśmy pozdrawiamy

Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023