, Paweł
, Paweł

Motocyklem po stronie wschodniej

Komentarze 1
2012-05-31

Wycieczkę rozpoczynamy podróżą z Białegostoku( przejeżdżając przez rynek Kościuszki oraz obok Pałacu Branickich) do Lublina. Startując o godzinie 5:00 rano dojeżdzamy na ok. 10:30. Znajdujemy się na placu zamkowym- na wprost zamku mamy możliwość spozycia sniadania lub zrobienia niezbędnych zakupów w pobliskim sklepie "Nova". Po godzinnej przerwie przystępujemy do zwiedzania Zamku Lubelskiego. Następnie udajemy się na spacer ulicami Starego Miasta: mijamy Bramę Grodzką, podziwiamy starodawne kamienice lubelskie, oglądamy widoki z Placu po Farze, jest również czas na pamiątki w pobliskich sklepach. Mamy możliwość zwiedzenia klimatycznych kawiarni i restauracji, w których menu jest bardzo korzystne dla klienta. Dalszy ciąg zwiedzania opiera się na podziwianiu Bramy Krakowskiej(niestety w trakcie remontu) oraz zwiedzeniu Archikatedry Lubelskiej. Mijając Ratusz i kolejny Kościół znajdujemy się na deptaku. W połowie trasy robimy zdjęcie przy lubelskim pomniku Koziołka i pijemy wodę z jego źródła. Następnie kierujemy się Krakowskim Przedmieściem, aby na Placu Litewskim ujrzeć pomnik Józefa Piłsudzkiego. Kolejny punkt wycieczki to spacer przez park Saski i znajdującą się w nim Muszlę Koncertową. Na godzinę ok. 14:00 planowana jest podróż do Ogrodu Botanicznego- bogata różnorodność i niesamowite gatunki roslin zachecają do zwiedzania już od samego wejścia. Po dwugodzinnym podziwianiu Ogrodu Botanicznego, kierujemy się w kolejne nietypowe miejsce- Skansen. Muzeum Wsi Lubelskiej jest dośc pokaźnym obszarem dającym mozliwość poczucia się jak za dawnych lat na ziemiach lubelskich. Mniej więcej w porach wieczornych planowany jest powrót do Białegostoku, czyli wyjazd nastąpi w okolicach godziny 18/19 a przed tym będzie szansa na spożycie obiadu.

Komentarze

Zostaw swój komentarz

marian
01 czerwiec 2012 06:08

Ciekawa wycieczka.Pozdrawiam

Wycieczka na mapie

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022