, marian
, marian

GÓRA ZBORÓW - JURA KRAKOWSKO-CZĘSTOCHOWSKA

Komentarze 3
2012-05-31

Swoim kształtem skałki przypominają postacie ludzkie, zwierzęta czy też charakterystyczne elementy architektury. Wiele z nich otrzymało nawet swoje oryginalne nazwy. Jest więc w rezerwacie Mały i Wielki Dziad, Okręt, Baba, Głowa Cukru, Dziewica, Okręt albo Grań Lalek. Skałki stanowią doskonałe miejsce do wspinaczki, nic dziwnego więc, że przyciągają licznych amatorów tej właśnie dyscypliny sportu. Warto jest się także wspiąć na sam szczyt Góry Zborów. Roztacza się z niej wspaniały widok, a przy dobrej pogodzie można dostrzec z wierzchołka zamki w Mirowie i Bobolicach.

, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian

Komentarze

Zostaw swój komentarz

marian
02 czerwiec 2012 06:42

Jura jest piękna ala ja jeszcze dużo tam nie widziałem. Dziękuje Wam i pozdrawiam.

Roman Świątkowski
02 czerwiec 2012 06:16

Marianie na podgrzybki co roku jeżdżę w pobliskie lasy i tak myślę sobie po obejrzeniu Twoich zdjęć, może w tym roku wybrać się znowu ale w innym celu już dawno jaskini i tych skałek nie zwiedzałem.


31 maj 2012 22:42

Jak większość Jury, i tego miejsca dotąd nie znałem. Dzięki.

Zwiedzone atrakcje

Podlesice

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022