schronisko w Markowych Szczawinach, gaba
schronisko w Markowych Szczawinach, gaba

Babia Góra

Komentarze 0
2008-08-31
Wyprawę zaczynamy z Przełęczy Krowiarki w Zawoi,czerwonym szlakiem idzie się prosto na szczyt,szlakiem niebieskim do schroniska Markowe Szczawiny i stamtąd na Babią Górę...Czerwonym szlakiem ostro podchodzimy najpierw na Sokolicę(1367m n.p.m)dlugimi schodami,dookol świerkowy las-cudnie...na Kępę(1525m n.pm)wieje tu silny wiatr,wychodzimy na Główniaka(1617m n.pm)tu mamy już tylko skały.Jeszcze trochę pod górkę i mamy Babią Górę zdobytą🙂Stąd panorama na Tatry,Jezioro Orawskie i Małą Babią...Polecam!!!
Druga trasa wyprawy na Babią Górę to z Przełęczy Krowiarki niebieskim szlakiem do Markowych Szczawin,przyjemny spacerek i tam zdobycie Babiej żółtym szlakiem,czyli tzw. Percią Akademicką.Zaczynamy na wysokości 1180m n.p.m drewnianymi schodami,po drodze Szumiący Potok.Za pomocą łańcuchów i klamer pokonujemy ścianę skalną,zwana Czarnym Dziobem.Potem juz tylko długie skalne schody i meta!!!
, gaba
, gaba
, gaba
, gaba
Babia Góra, gaba

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022