Supraśl, Olga Panasiuk
Supraśl, Olga Panasiuk

Wyprawa rowerowa

Komentarze 2
2012-06-02

Wyprawa rowerowa to kwintesencja podróży. Każdy kilometr drogi ma swój kolor, zapach i ciężar, który przyjemnie odkłada się w łydkach. Każdy pozostawia po sobie niezatarty ślad. Takich kilometów przejechaliśmy tysiące. Z każdym zdobywaliśmy nowe doświadczenie. Zwiedzaliśmy nowe kraje, poznawaliśmy ciekawych ludzi, odkrywaliśmy piękno przyrody.

Naszą wyprawę standardowo już zaczynamy spod Kościoła Św. Rocha. Kierujemy się ul. Lipowa na wschód w stronę ul. Ludwika Waryńskiego, następnie w lewo w Plac Uniwersytecki docierając do ul. Marii Skłodowskiej-Curie. Skręcamy w prawo na ul. Jana Klemensa Branickiego, przejeżdżamy przez rondo dalej z ulicy Nowowarszawskiej skręcamy w lewo na ul. Konstantego Ciołkowskiego i łagodnie skręcamy w prawo w Baranowicką. Przejeżdżając przez rondo kierujemy się Trasą nr. 65. Do Zaścianek jedziemy ścieżką rowerową, następnie kawałek możemy jechać chodnikiem.

ogrodniczki, Olga Panasiuk
ogrodniczki, Olga Panasiuk

Kierujemy się Trasa nr. 65 na wschód w stronę Trasa nr. 686. Droga jest dość „stresowa”, gdyż podążamy poboczem asfaltówki na Bobrowniki, polecam zatem weekendy kiedy jest mniej TIR-ów.

Jedziemy dalej Trasą nr. 65 na północny wschód. Mijamy tablice informacyjną „Królowy Most” i skręcamy ostro w lewo. Po prawej mijamy kolejno zabytkową Cerkiew i mały Kościołek z 1850 roku.

ogrodniczki, Olga Panasiuk
ogrodniczki, Olga Panasiuk

Za Królowym Mostem niestety kończy się asfalt a zaczyna szeroka piaszczysta szutrówka. Jadąc nią przejeżdżamy mostek za malowniczymi moczarami. Droga prowadzi przez malownicze leśno – łąkowe tereny.

Mijamy wieś Ciliczankę i leśną drogą docieramy do Supraśla. Wjeżdżamy od strony Krasnego Lasu i ul. Cieliczńską kierujemy się na plac Tadeusza Kościuszki, stamtąd skręcamy w prawo i dojeżdżamy do plaży nad rozlewiskiem Supraślanki.

, Olga Panasiuk
Białystok Zaścianki - nowa cerkiew, Olga Panasiuk
Królowy most, Olga Panasiuk

Po odpoczynku i ewentualnym ochłodzeniu się w wodzie kierujemy się w drogę powrotna do Białegostoku. Skręcamy w ul. Klasztorną, następnie w lewo na ul. Białostocką, dalej prosto ścieżka rowerową wzdłuż Trasy nr. 676 docieramy do Ogrodniczek.

W Ogrodniczkach, na parkingu, możemy zrobić sobie postój i popodziwiać znajdujący się nieopodal stok narciarski. Jadąc dalej ścieżka docieramy do Białegostoku, ulicami Raginisa, Wasilkowską, Sienkiewicza docieramy do ul. Lipowej i naszego punktu startowego.

Królowy most, Olga Panasiuk
Królowy most, Olga Panasiuk
cieliczanka, Olga Panasiuk
Supraśl, Olga Panasiuk

Komentarze

Zostaw swój komentarz

toja1358
29 maj 2012 09:26

Piękne tereny, a Ogrodniczki śliczne i pachnące sosenkami 🙂))

Pozdrawiam

Krzysztof Dorota
28 maj 2012 15:35

Fajna wycieczka i zdrowa 🙂))

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Zaścianki

Królowy Most

Cieliczanka

Ogrodniczki

Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023