, marian
, marian

GDYNIA

Komentarze 0
2012-05-25

Największą atrakcją marynistyczną w regionie jest bez wątpienia nabrzeże portowe w Gdyni.Cumuja tu piękne i duże żaglowce z całego świata, a także chluba Polskiej Marynarki WojennejORP Błyskawica, a za nim cumuje Dar Pomorza.Oba statki pełnia role tzw. muzeum na wodzie.

Pierwszego lipca 2001 otwarto jedyną w Polsce "Aleję Statków Pasażerskich" - tablic pamiątkowych upamiętniających przybywanie do Gdyni statków pasażerskich. Tablice montowane są na Molo Południowym (przedłużenie Skweru Kościuszki). Są wykonane z zielonego, włoskiego granitu, na którym wykuty jest rysunek statku pasażerskiego, herb Gdyni, nazwa statku, znak armatora oraz data odsłonięcia tablicy.

, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022