ZAMEK GRODNO

Komentarze 4
2012-05-22

Przed wejściem w przedbramie zachwycamy się widokiem zamkowej wieży widocznej po prawej stronie. Przekraczamy bramę zwieńczoną renesansowym portalem i udajemy się do górnej części Zamku Grodno. W pierwszym pomieszczeniu oglądamy krzyże pokutne stawiane przez zabójcę na miejscu zbrodni, oraz kamienne tablice. Szczególną uwagę zwracamy na loch głodowy w którym pozostały kości po uwięzionej osobie. Na umieszczonej obok tablicy czytamy legendę o Księżniczce Małgorzacie.We wschodnim skrzydle zamku górnego natrafiamy na wystawę sztuki oblężniczej w średniowieczu. Na kilkunastu modelach zaprezentowano budowę maszyn oblężniczych i artylerii bezprochowej. Potem wchodzimy na wieże.Dopiero z góry widać jak duża to budowla.Szczególną uwagę przyciągają wody Jeziora Bystrzyckiego.Komentarze

Zostaw swój komentarz

19 grudzień 2014 21:05

zamek Grodno to tajemnicze miejsce .

miejsce  zwiazane ze skarbami III rzeszy ktore wlasnie tutaj mieli zdeponowac  oprawcy essesmani

 

jade na poszukiwanie   .Bylem juz tam kilka razy 

 

podobal mi sie napis.

 

" ziemi Piastow po wiekach powrocilas  do macierzy  , by pozostac z Nią  na zawsze  "   

 

Karol

Ostatnio edytowany: 2014-12-19 21:12

23 czerwiec 2012 21:59

Fajna wycieczka. Nie znałam zupełnie tego miejsca, zamek  i widok z góry super.

24 maj 2012 12:43

Nie przeczę, że to bardzo fajna okolica z wieloma atrakcjami turystycznymi,ale barkuje tu wielu elementów zachęcających do zwiedzenia tej okolicy.

W tej okolicy nie wystarczy jeden dzień na zwiedzanie, no chyba tylko na zwiedzanie samego zamku.

22 maj 2012 21:16

Krótko, zwięźle i na temat. Fajna (domyślam się że rodzinna i pokoleniowa) wycieczka. Wcześniej dodane wycieczki, gdzie nie miałem okazji skomentować, też super.

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021