Ruiny zamku Kaziemrza Wielkiego , Alek
Ruiny zamku Kaziemrza Wielkiego , Alek

Weekend w Kazimierzu Dolnym

Komentarze 1
2008-08-22
Jak na zwiedzanie Kazimierza i okolic to weekend jest za krótki.Ale warto zwiedzić te okolice nawet jeżeli maja to być tylko dwa dni.Wjeżdżając do Kazimierza witają nas ruiny zamku Kazimierza Wielkiego a po prawej stronie, leniwie płynąca Wisła.Przebywając na rynku można poczuć klimat tego miejsca.Siedząc w kawiarni "Pod psem" podziwiamy rynek, kamienice oraz zwiedzających to miejsce turystów.Warto pospacerować wąwozem korzeniowym.Z uwagi na komary zalecamy szybki marsz. 🙂 A na koniec dnia polecamy rejs statkiem po Wiśle.W trakcie rejsu podziwiamy piękną panoramę Kazimierza i ruiny zamku w Janowcu. Po pełnym wrażeń dniu warto zasiąść przy filiżance herbaty w Herbaciarni u Dziwisza i rozkoszować się mile spędzonym dniem.Następnego dnia pozostaje jedynie nacieszyć oczy tym pięknym miejscem.W drodze powrotnej, jeżeli ktoś ma dzieci i lubi dinozaury, warto odwiedzić miejscowość Bałtów.Na zwiedzanie Parku Jurajskiego i innych atrakcji należałoby zarezerwować pól dnia.To była ostatnia atrakcja w naszej dwudniowej wyprawie.
Panorama Kaziemirza z ruin zamku , Alek
Wąwozy korzeniowe, Alek
Rynek w Kazimierzu , Alek
Park Jurajski w Bałtowie, Alek
Bałtowski Park Jurajski, Alek
Bałtowski Park Jurajski, Alek
Park Jurajski w Bałtowie, Alek
Weekend w Kazimierzu Dolnym, Alek
Bałtowski Park Jurajski, Alek
Ruiny zamku w Janowcu, Alek
Regionalny smakołyk , Alek

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Iwona Jarosz
27 sierpień 2008 11:35
Szkoda ,że w opisie nie zamieszczono gdzie szukać tych atrakcji. Wybierający się tam na wycieczkę będą zmuszeni szukać infirmacji z innych żródeł a po co skoro mogły się znależć w twoim opisie i byłyby naprawdę pomocne 🙂 Pozdrawiam
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022