, Maxiu
, Maxiu

Huta Szkła Kryształowego w Stroniu Śląskim

Komentarze 3
2012-05-07

Huta Szkła Kryształowego w Stroniu Śląskim powstała w 1864 roku, a jej założycielem był Franc Losky. Manufaktura została usytuowana na terenach nabytych od królewny Marianny Orańskiej, w miejscu, gdzie wiek wcześniej istniała stara huta szkła. Hutę nazwano "Oranienhute". W 1992 roku zakład został przekształcony w Spółkę Akcyjną i obecnie nosi nazwę: Huta Szkła Kryształowego "Violetta" S.A. w - Stroniu Śląskim.
W dni robocze czynny zakład można zwiedzać w zorganizowanych grupach. W trakcie wycieczki można zapoznać się z technologią, metodami wyrobu oraz sposobami obróbki szkła kryształowego.

Istnieje możliwość nabycia wyrobów huty w sklepie firmowym.

, Maxiu
, Maxiu

, Maxiu
, Maxiu

Do następnej wyprawy...

, Maxiu
, Maxiu
, Maxiu
, Maxiu
, Maxiu
, Maxiu
, Maxiu
, Maxiu
, Maxiu
, Maxiu
, Maxiu
, Maxiu

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Witaj Maxiu . 

fajna  wyprawa do tej  huty szkla  , gdzie na żywo można  obserwowac proces produkcji -super (5)

 

  Pozdrawiam Barsolis

Ostatnio edytowany: 2012-05-08 08:54

toja1358
08 maj 2012 07:41

Fajnie, że można zapoznać się "na żywo" z procesem powstawania tego, co przeważnie widzimy tylko gotowe w sklepach.Ciekawy pomysł na wycieczkę.

 

Anna Siemomysła
07 maj 2012 23:43

🙂 Super! My całkiem niedawno, niestety dotarlismy tam w sobotę. Widzę jednak, że to coś dla nas! Na pewno jeszcze spróbujemy!

Zwiedzone atrakcje

Stroń Śląski

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022