, Ania
, Ania

Zamek w Będzinie i Pałac Schoena w Sosnowcu

Komentarze 2
2008-08-25
Podbijamy kolejny zamek, tym razem ZAMEK w BĘDZINIE. Przepiękna budowla byliśmy pod wrażeniem. Najpierw zwiedziliśmy zamek w środku, gdzie podziwialiśmy broń i całą zbroję rycerzy. Tam też pasowaliśmy na rycerzy nasze maluchy i wręczyliśmy im wcześniej kupione plastikowe miecze. Syn z powagą przyjmował to wyróżnienie a później porównywał z mieczami na wystawie. Były stare dokumenty, werble czy stroje dworskich dam. Z dziedzińca wspinaliśmy się krętymi schodami na basztę, z której mogliśmy podziwiać okolice.Później spacer między murami i obejście całe zamku dookoła gdzie spotkaliśmy dwóch " zardzewiałych" rycerzy, z którymi Jakub ma zdjęcie. Po zwiedzaniu zabytków czas na zabawę dla moich małych rycerzy.Spacerując przez park znaleźliśmy plac zabaw gdzie moje urwisy się wyszalały. Zajrzeliśmy jeszcze do kościoła pod wezwaniem Trójcy Świętej gdzie akurat przyozdabiano ołtarz kwiatami. .Później troszkę błądziliśmy ale w końcu znaleźliśmy ZESPÓŁ PAŁACOWO-PARKOWY BRACI SCHOENÓW. Jeden z pałaców jest ładnie odremontowany i aktualnie mieści się tam Muzeum i Urząd Stanu Cywilnego. Idąc dalej parkiem typu angielskiego spotykamy drugi z pałaców ten z kolei jest strasznie zniszczony i zamknięty, jedynie w piwnicach tego budynku znajduje się Centrum Krzewienia Kultury Fizycznej. Spacerując dalej mogliśmy spotkać fragmenty muru i groty.niestety muzeum nie udało nam się zwiedzić więc po krótkim odpoczynku na parkowej ławce wróciliśmy do domu.

, Ania
, Ania
, Ania
, Ania
, Ania
, Ania
, Ania
, Ania
, Ania
, Ania
, Ania
, Ania
, Ania
, Ania
, Ania
, Ania
, Ania
, Ania
, Ania
, Ania
, Ania
, Ania
, Ania
, Ania
, Ania
, Ania
, Ania
, Ania
, Ania
, Ania
, Ania
, Ania
, Ania
, Ania
, Ania
, Ania
, Ania
, Ania
, Ania
, Ania
, Ania
, Ania
, Ania
Zamek w Będzinie i Pałac Schoena w Sosnowcu, Ania

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Katarzyna Jamrozik
09 sierpień 2009 17:30
Zaciekawił mnie pałac Schoena w Sosnowcu. Dość że mamy blisko to w soboty jest darmowy wstęp. Szkoda tylko że nie byłaś w środku.
Iwona Jarosz
27 sierpień 2008 11:28
Prosto i bez zawiłości ,bardzo fajnie i człowiek po przeczytaniu wie czemo można się na miejscu spodziewać!

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021