Wisła Czarne - Dolina Białej Wisełki i Szczyrk

Komentarze 11
2012-04-29

Dolina Białej Wisełki to idealne miejsce na rodzinne spacery, droga asfaltowa pozwala nawet wędrować z wózkiem i malutkimi dziećmi. Dochodzi się nią do Kaskad Rodła, dalej na Baranią Górę trzeba iść już szlakiem.

My nie doszliśmy do samych Kaskad Rodła, bo nie bylismy przygotowani na długie wędrowanie, a nie myśleliśmy że to aż tak daleko, z dziećmi każda odległość jest spora🙂 Ale widzieliśmy kilka fajnych mniejszych progów i kaskad, a co najlepsze, w sandałkach stąpaliśmy po śniegu, którego spore płaty jeszcze zalegaly w dolinie.

Dolina Białej Wisełki
Dolina Białej Wisełki

Odwiedziliśmy też Jezioro Czerniańskie w Wiśle Czarne, sporo żab tam natrafiliśmy, naprawdę sporo.

Oczywiście wodospad, a potem już Przełęczą Salmopolską do Szczyrku. Tutaj kilka fajnych budowli tradycyjnych - Gospoda Polska z odciśniętymi dłońmi słynnych Polaków, Stara Karczma i Stary Młyn.

Biała Wisełka
Wisła Czarne
Żaby
Jezioro Czerniańskie
Wodospad w Wiśle
Salmopol
Biały Krzyż na Przełęczy Salmopolskiej
Salmopol
Gospoda Polska w Szczyrku
Szczyrk
Szczyrk
Gospoda Polskaw Szczyrku
Stara Karczma w Szczyrku
Stara Karczma w Szczyrku
Stary Młyn w Szczyrku
Kościół Św. Jakuba w Szczyrku

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Katarzyna Jamrozik
11 czerwiec 2013 13:11

Najgorzej jak się w domu siedzi, ale jak już się gdzieś wyjedzie to już zima taka nie straszna, wystarczy pozytywne nastawienie i już jest gwarantowana fajna zabawa. Wtedy szliśmy prawie 3 godziny, a najlepszy był powrót jak tata na sankach ciągnął i wywracał dzieci. Banany od ucha do ucha

Anna Piernikarczyk
11 czerwiec 2013 12:10

Dzięki 🙂 No nieźle, żeby tak więcej słońca zimą było, to byłaby cudna 🙂

Katarzyna Jamrozik
11 czerwiec 2013 10:56

Aniu, robicie piękne zdjęcia. Latem widzę że też jest tam cudnie. Ale muszę przyznać z mojego punktu widzenia, że zimą natura na takich potokach ma większe pole do popisu i pewnie w każdym roku ta sceneria jest inna.

 

mokunka
09 maj 2012 19:15

Aniu w Dolinie Białej oraz w Dolinie Czarnej Wisełki bylam zimą, wtedy wszystko było pokryte białym puchem. Teraz na twoich fotach wszystko w przepięknych kolorach.pozdrawiam🙂))

Anna Piernikarczyk
08 maj 2012 09:12

Ano 🙂 Inwazja żab

Paweł Gąsiorek
08 maj 2012 09:08

[cytuj autor='Lebiedzik Stanisław'] Po zachowaniach żab widać, że to już maj na całego. [/cytuj]

Nie dość ,że ich dużo to fotka pokazuje ,że będzie ich więcej !!!!

Anna Piernikarczyk
08 maj 2012 08:30

Toju zanim zobaczyłam Twoje zdjęcie, wiedziałam o czym mówisz, też przy nim przystanęliśmy, żeby zobaczyć jak drzewo rośnie na półce skalnej. Świetna sprawa, inne drzewa też tam ciekawie rosną, do góry nogami, skośnie i dziwacznie. Bardzo ładne to miejsce zimą siętam ponoć odbywają kuligi z pochodniami, musi to być świetna sprawa.

toja1358
08 maj 2012 08:20

Piękne tereny. Idąc doliną Białej Wisełki można zobaczyć  ciekawie rosnące drzewo - na takim równiutkim skalnym bloku. Nas zachwyciło.

Pozdrawiam całą rodzinkę wędrowców🙂

Danuta
07 maj 2012 20:27

Urocza rodzinna wyprawa Aniu! Wodospad na Wiśle wzburzony, czuję krople wody na ekranie:-))) Pozdrawiam łazików :-)

Anna Piernikarczyk
07 maj 2012 18:14

Tak, widzieliśmy Pałacyk z dala, rok temu zwiedzaliśmy go z bliska, tym razem nas kaskady interesowały, nawet Wisłę centrum ominęliśmy, bo znamy dobrze. A żaby, a raczej ich ilość mnie zszokowała. Rechot było słychać już z oddali, ale myślałam że gdzieś siedzą w krzakach jak to zwykle, a tu cała plaża w żabach, trzeba było uważać żeby nie rozdeptać.


07 maj 2012 17:52

Po zachowaniach żab widać, że to już maj na całego. Ze zbiornika w Czarnem płynie woda do naszych domów, a nad zbiornikiem widać Pałac Prezydencki, gdzie aktualny prezydent RP często przebywa. Poza tym jak zwykle wiele radości pokazują Twoje zdjęcia. Pozdrawiam

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Wisła Czarne

Wisła Czarne

Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023