, Magda
, Magda

Kamieniec-Pruski Wersal

Komentarze 0
2012-05-03

Jadąc drogą nr 515 z Gdańska w kierunku Iławy w miejscowości Kamieniec napotykamy ruiny pałacu należącego do Conrada Finck von Fickenstein. Pałac powstał w pierwszej połowie XVIII w,w stylu francuskiego baroku. Był on bogato zdobiony i pełen przepychu przez co nazwano go Wersalem Prus (miało to też pewnie związek z faktem,że w pałacu od 1 kwietnia do 6 czerwca 1807 r. przebywał Napoleon Bonaparte z Panią Walewską). Informacja o tym znajduje się na bramie. Pałac zniszczyli czerwonoarmiści w 1945r i od tej pory pozostaje on w ruinie. Rzeźby z pałacu znajdują się w Iławie na Jeziorakiem.

Pałac mimo że zniszczony działa bardzo na wyobraźnię i robi niesamowite wrażenie.

, Magda
, Magda

W Kamieńcu znajduje sie także zabytkowy kościół.

Wieś połozona jest 39km na północny zachód od Iławy i 6km na północ od Susza

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022