Na bursztynowym szlaku-Faktoria w Pruszczu Gdańskim

Komentarze 4
2012-05-02

W niedalekiej odległości od Gdańska znajduje się Pruszcz Gdański,a tam rekonstrukcja Faktorii Handlowej i Szlaku Bursztynowego z okresu wpływów rzymskich.Przed Faktorią znajduje się duży parking (bezpłatny),a także fantastyczny plac zabaw dla dzieci. Samo wejście do Faktorii jest płatne i kosztowało 9zł od osoby (mieszkańcy Pruszcza płacą połowę).

W skład Faktorii Handlowej wchodzą: Chata Wodza – ekspozycja muzealna, Hala Targowa oraz rekonstrukcje Chaty Bursztyniarza i Chaty Kowala. W chacie wodza i hali targowej znajdują się multimedialne prezentacje,gdzie zobaczyć można etapy prac archeologicznych, a także posłuchać o historii dawnych mieszkańców.Komentarze

Zostaw swój komentarz

03 maj 2012 16:29

Toju cieszę się,że zainteresowało Cię to miejsce. Z tego co wiem to latem oragnizowane są tam też występy Teatru Wybrzeże (przed Faktorią jest amfiteatr),więc można zaplanować dwa w jednym 🙂

Stanisławie,może kiedyś bedziesz miał okazję zawitać do Pruszcza jadąc do Trójmiasta krajową 1 🙂

Wo-janko fajnie,że Ci się podobało

Pozdrawiam

 

Gość
03 maj 2012 10:20

Ciekawe.

02 maj 2012 22:41

No proszę! Dzięki Tobie dowiaduję sie, że mam prawie "pod nosem" ciekawe miejsce o którym nie miałam pojęcia). Zachęciłaś mnie do odwiedzenia Pruszcza 🙂.

Pozdrawiam

Gość
02 maj 2012 21:04

Nigdy nie byłem w Pruszczu Gdańskim i pewnie już nie będę. Zatem dziękuję za relację.

Zwiedzone atrakcje

Pruszcz Gdańśki

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021