Kościół w Dobczycach
Kościół w Dobczycach

Dobczyce i Niepołomice - nieopodal Krakowa

Komentarze 7
2012-04-14

Po Kalwarii i Lanckoronie, a przed Krakowem udaliśmy się jeszcze do Dobczyc i Niepołomic.

O Dobczycach nigdy bym nie usłyszała, gdyby nie Kasia Jamrozik z Polskich Szlaków. To ona właśnie pisała o tym zamku i skansenie. Teraz sami odwiedziliśmy ten ciekawy zakątek i nawet weszliśmy do wnętrz, co nam się rzadko zdarza 🙂 Polecam odwiedzić Dobczyce tym ,którzy jeszcze nie byli, bo to trochę oderwane miejsce od rzeczywistości, szczególnie pięknie musi tu być w czasie pięknej pogody, kiedy jezioro lśni promieniami słońca. My mieliśmy pogodę coraz gorszą, zerwał się wiatr, ale jeszcze nie padało.

Mury w Dobczycach
Mury w Dobczycach

Rozpadało się na dobre dopiero w Niepołomicach, które już zwiedzaliśmy pod parasolem. Tak czy owak też bardzo spodobało mi się to miasto, z bardzo zadbanymi zabytkami, zarówno zamkiem z pięknym dziedzińcem przypominającym Krakowski Wawel, jak i kościołem parafialnym o dziwnym wezwaniu 10 Tysięcy Męczenników z Góry Ararat.

Również Rynek bardzo miły i przyjemny, przy lepszej pogodzie na pewno zachęciłby do odpoczynku przy lodach 🙂 Na stronie internetowej Niepołomic nie znalazłam czytelnej informacji o zwiedzaniu zamku i nie wiem czy dziedziniec jest zawsze otwarty dla turystów. My akurat trafiliśmy na jakieś Myśliwskie Święto, więc był otwarty.

Stamtąd już prosto na kolację i nocleg do Krakowa.

Skansen w Dobczycach
Zamek w Dobczycach
Makieta zamku w Dobczycach
zamek w dobczycach
zamek dobczyce
Dobczyce
Rzeka Raba w Dobczycach
Skansen w Dobczycach
Dobczyce
Dobczyce
Kościół Parafialny p.w. 10 Tysięcy Męczenników z Góry Ararat w Niepołomicach
Niepołomice
Rynek w Niepołomicach
Kościół w Niepołomicach
Zamek Królewski w Niepołomicach
Niepołomice
Zamek w Niepołomicach
Niepołomice - dziedziniec zamku

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Anna Piernikarczyk
20 kwiecień 2012 08:05

Dziękuję wszystkim za miłę słowa 🙂

toja1358
20 kwiecień 2012 06:57

Kolejny przykład na to, jak potrzebne sa Polskie Szlaki. Jedni Krajtroterzy przedstawiają ciekawe miejsca, inni idą ich trasami i tak powstaje nasza Krajtroterska mapa wędrowek🙂

Pozdrawiam cieplutko

mokunka
19 kwiecień 2012 21:30

[cytuj autor='Musielak Arkadiusz'] Fajna wycieczka, świetnie spędzony weekend. Pozostaje tylko pozazdrościć i wziąść przykład 🙂)) [/cytuj]

 

 

Doklanie to co Arek napisal. pozdrawiam🙂))

Anna Piernikarczyk
18 kwiecień 2012 21:29

Dzięki 🙂

Karawan faktycznie mnie też przestraszył. Jeszcze obok trumna stała. No cóż część życia...

Arku, ja też jak to mówią Krajtroterzy zazdraszczam innym wyjazdów 🙂 Na szczęście sezon na wyjazdy się zaczyna, tylko pogoda coś się ustabilizować nie może, a i benzyna nie zachęca do dalszych eskapad 🙂

Arkadiusz Musielak
18 kwiecień 2012 20:59

Fajna wycieczka, świetnie spędzony weekend. Pozostaje tylko pozazdrościć i wziąść przykład 🙂))

Barsolis Karol Turysta Kulturowy
18 kwiecień 2012 20:07

Pani Aniu - Ladnie ladnie coraz ladniej  .

Wieliczka  ,  Niepolomnice  i okolice jeszcze przede mna  . 

Pozdrawiam Barsolis

 

PS.

Przerazil mnie tylko ten karawan .

Paweł Gąsiorek
18 kwiecień 2012 09:17

Widzę ,że weekend bardzo aktywnie spędzony !!! Gratulacje ! Muszę się tam wybrać by zobaczyć w całej okazałości tego "błazna ", bo na fotce wygląda intrygująco !

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021