, Magda
, Magda

Jar Raduni

Komentarze 5
2012-04-16

Był to jednodniowy wypad na łono natury. Z Gdańska można tam dojechać drogą na Kościerzynę(ok 40min). Zjazd jest oznakowany,ale trzeba uważać aby go nie przejechać. Samochód mozna zostawic na mało uczęszczanej drodze i zejść widoczną ścieżką do lasu. Proponuję zabrać wygodne buty i sportowy strój 🙂 My bylismy tam w maju, ścieżka wiodąca stromym "zboczem" miejscami była dość zdradliwa. Było mokro,ślisko i trzeba było przeskakwiać przez połamane drzewa. Ale cóż. Gorzej mieli kajakarze,którzy musieli walczyć z nurtem rzeki i często wyciągać kajaki z wody,aby przenieść je na drugą strone.

Miejsce jest bardzo piekne i dzikie. Utworzono tam rezerwat,który odejmuje 6-cio kilometrowy odcinek przełomu Raduni. Głębokośc jaru sięga 50 metrów. Występuje tam bardzo ciekawa flora i fauna. Obszar ten wpisano do projektu Natura 2000.

, Magda
, Magda

Po spacerze warto też zobaczyś elektrownie wodną w pobliskich Rutkach,która została wybudowana przez Niemców w latach 1910-1911. Jest ona jednym z elementów systemu energetycznego Raduni

, Magda
, Magda
, Magda
, Magda
, Magda
, Magda
, Magda
, Magda
, Magda
, Magda
, Magda
, Magda
, Magda
, Magda
, Magda
, Magda
, Magda
, Magda
, Magda

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Magda
19 kwiecień 2012 14:20

Dziękuję Wszystkim za odwiedzenie galerii 🙂 Miejsce faktycznie jeszcze dzikie, a tak blisko bardzo ruchliwej drogi i Gdańska. Znam je jeszcze z czasów podstawówki,bo jeździliśmy tam na tzw. Rajdy Pisankowe. Minęło wiele lat,a tam nic się nie zmieniło.

mokunka
17 kwiecień 2012 20:43

Magda bardzo ładnie obfociłass, tyle zieleni na zdjęciach.Ciekawe miejsca, pozdrawiam🙂))

Danuta
17 kwiecień 2012 17:34

Interesujące miejsce, urokliwe. Szkoda tylko, że tak strasznie daleko. Może kiedyś uda mi się i tam dotrzeć. Pozdrawiam :-)

Adam Prończuk
17 kwiecień 2012 08:34

[cytuj autor=' toja1358'] Piękne, dzikie jeszcze miejsce. Ładnie i zachęcająco je pokazałaś. Okolice Trójmiasta obfitują w ciekawe przyrodniczo trasy. Pozdrawiam [/cytuj]

Nie znam dobrze okolic Trójmiasta, szkoda. W galerii dziko, zielono, przygodowo.

toja1358
16 kwiecień 2012 23:05

Piękne, dzikie jeszcze miejsce. Ładnie i zachęcająco je pokazałaś. Okolice Trójmiasta obfitują w ciekawe przyrodniczo trasy.

Pozdrawiam

Zwiedzone atrakcje

Babi Dół

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022