, mokunka
, mokunka

Pogoria III -woda i tereny rekreacyjne .

Komentarze 12
2012-04-15

Zbiorniki wodne w pobliskiej Dąbrowie Górniczej noszą nazwę Pogoria .Obecnie są już cztery. Każdy inny, każdy ciekawy krajobrazowo i świetne miejsce wypoczynku i rekreacji mieszkańców Zagłębia. Zbiornik ( duży staw czy małe jeziorko ?) różnie go nazywają przeszedł ostatnio metamorfozę. Jest pięknie , świetnie rozbudowana infrastruktura ; alejki, plaża miejska, ścieżki rowerowe, korty tenisowe, pomosty nad wodą, wieża drewniana widokowa itd. A wszystko w brzozowo - sosnowym lasku. Z dala od zgiełku lecz relatywnie blisko centrum miasta.

Fajne tereny do aktywnego wypoczynku. Można było zobaczyć biegaczy, kolarzy, jeżdżących na rolkach. Było też kilku pływających na deskach po akwenie. Ci z wiatru byli zdecydowanie zadowoleni!

, mokunka
, mokunka

Nie byłam tam kilka lat i byłam bardzo mile zaskoczona tym co zobaczyłam 🙂

Szkoda, że wiał wiatr –choć to nam w spacerze absolutnie nie przeszkadzało, jednak gdy zaczęło padać, trzeba było wracać.

, mokunka
, mokunka

W sumie ciekawy pomysł na sobotnie popołudnie. Choć trochę oderwałam się od codzienności, bo ostatnio mam baaardzo dużo zajęć w pracy i ciężko chorą osobę w rodzinie. W tygodniu na wszystko brakuje czasu…

Może w następny weekend znowu mi się uda wyrwać gdzieś na wycieczkę i coś fajnego Wam opisać. 🙂

, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka

Komentarze

Zostaw swój komentarz

mokunka
06 maj 2012 21:30

Vincci, miło cie widzeiec.Ja tez mam ogromne zaleglości na forum.Ten tydzien wielkiej majówki, co prawda 2 dni bylam w pracy ale choć na parę godzin tez byłam na Jurze.Jura jest cudna!!Muszę się zabrać za segregowanie zdjęc i będą dwie wycieczki.Fajnie, ze znowu jesteś na PSz.pozdrawiam🙂))

Ostatnio edytowany: 2012-05-06 21:31

Vincci
04 maj 2012 22:33

hej hej Mokusiu ) dawno mnie nie bylo tutaj sezon dopiero zaczołem pod koniec kwietnia  jak zwykle od mojej ukochanej Jury , a na Pogorii byłem w dwa dni temu 🙂Pozdrawiam🙂

mokunka
19 kwiecień 2012 21:29

Ojjj Zbyszku, dzieki bardzo za to co napisałes; lecz chyba nie całkiem zasłużenie. Fakt lubię docierać w mniej znanie miejsca ale gdzie mi tam do "łazików" i "wspinaczy", którym górskie szczyty i dluuugie trasy niestraszne?!

Jeżdzę, zwiedzam -ot kolejna krajotroterka, jako i my tu WSZYSCY na PSz.

pozdrawiam🙂))

Zbyszek Mat
19 kwiecień 2012 17:09

Witaj

Cieszę się, że odkrywa Pani nowe miejsca tak ciekawe i warte poświęcenia czasu. Nieraz jest tak, że tak spokojnie przechodzimy koło miejsc, które mamy w zasięgu wzroku, które mają swój niepowtarzalny urok, historię i tajemnicę. A wiem, że w Sosnowcu i wokół są też „ czarowne wróżki” o „szczerozłotych sercach” i miejsca tajemne pełne historii. Przeglądałem Pani eskapady w Bieszczady, (bo gdzież jest lepsza informacja niż na Polskich Szlakach) i powiem, że jestem pod wrażeniem. Tylko gdzie tu jeszcze pojechać w Bieszczady żeby odkryć nowe szlaki?  -  … a może tymi już odkrytymi i opisanymi przez Panią i innych Krajtroterów.

Opis ciekawych miejsc wokół swojego miasta i w samym mieście to tak jak wywołanie do tablicy—czy prawda? Chyba też wrócę na Polskie Szlaki i pokaże swoje wyprawy po „zielonych płucach Szczecina" i okolicach lub pogoń za Sydonią von Borck – mądrą i przepiękną czarownicą spaloną na stosie. A kochał się w nie sam Książe.  Zobaczymy   ….

Pozdrawiam

Zbyszek Mat

A z tą Panią to z szacunku dla zapału i wytrwałości w odkrywaniu i pokazywaniu nowych miejsc a dla nas Krajtroterów jesteś Mokunką z Polskich Szlaków.

Anna Piernikarczyk
17 kwiecień 2012 21:07

Musiało mi coś przerwać, bo miałam otwartą tą stonę żeby coś napisać, a widzę, że nie ma mojego postu 🙂

Planuję wybrać sie kiedyś z dziećmi nad te jeziorka, będę wtedy pytać o szczegóły, gdzie najlepiej podjechać, aby były fajne jakieś miejsca rekreacyjno-przyrodnicze.

Pozdrawiam

 

mokunka
17 kwiecień 2012 20:50

Dzięki wszystkim , którzy tu zerknęli.Wyprawa może nie była zbyt daleka i pogoda  " średnioturystyczna ". Nie mniej jednak , zawsze fajnie się z domu wyrwać! I bardzo cieszę się, że udało mi się to 🙂 pozdrawiam krajotroterów🙂))

Ostatnio edytowany: 2012-04-17 20:51

toja1358
16 kwiecień 2012 22:41

Mokunko! Bardzo sie cieszę, że znalazlaś chwilę wytchnienia w tak niedalekim i uroczym miejscu. Mam nadzieję, że naładowałaś akumulatory do walki z codziennością.

Pozdrawiam i trzymaj się!

Arkadiusz Musielak
16 kwiecień 2012 21:47

Piękny spacerek. Fajnie że opisujesz miejsca ze swojej olicy, tym bardziej że są one na prawdę interesujące (zwłaszcza dla Hadziajów, lub jak tam się odmienia, którym Te Rejony kojarzą się wyłacznie z szybami, hołdami, wyrobiskami) i godne uwagi. Mnie zachęciłaś do odpoczynku w tym miejscu. Gdy będę w okolicy na pewno tam zajrzę.

Mam nadzieje że kolejny weekend również bedzie dla Ciebie odprężeniem. Trzymaj się !!! 

Danuta
16 kwiecień 2012 13:04

Brawo Mokunko! To się nazywa aktywny wypoczynek i ciekawie spędzony czas w sobotnie popołudnie. Nie trzeba daleko wyruszyć żeby znaleźć interesujące miejsce. Pozdrawiam cieplutko :-)

Adam Prończuk
16 kwiecień 2012 09:12

Super, dobrze zagospodarowane miejsce dla aktywnych. Tym z pędnikami i latawcami wiatr potrzebny, Pozdrowienia


15 kwiecień 2012 22:46

Ciekawe miejsce na odpoczynek i co ważne wypoczynek, bo to niby podobne, a jednak jest między nimi różnica. Dzięki za pokazanie. Pozdrawiam

Gabriela Jaworowska
15 kwiecień 2012 22:35

...i miło spędzona sobota, gdyby jeszcze pogoda była lepsza,ciekawe tereny widoczki jak nad naszymi jeziorami, napewno miłe na letnie dni wypoczynkowe...pozdrawiam i zyczę więcej wypadów na łono natury, oraz szybkiej poprawy zdrowia w rodzinie.

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023