, Ela
, Ela

Kuferkowych wspomnień czas- ruiny Zamku Podskale

Komentarze 4
2012-04-14

Którejś pochmurnej niedzieli gdzy apacze juz nieźle się nudzili, zaproponowalam żebyśmy poszukali atrakcji w naszej najbliższej okolicy. Bo jak najdzie nas ochota na zwiedzanie takie bez wiekszych przygotowań to żebyśmy mieli gotowe miejsca. Jedna ekipa szukała w necie, druga na mapach. Wiele ciekawych miejsc sie znalazło. Jednym z nich były ruiny Zamku Podkale w Rząsinach, a więc niedaleko nas a zarazem na trasie dojazdowej do mojej pracy.Więc mi przypadło zadanie ustalić położenie ruinek. Niby łatwe z drogi juz prowadziły kierunkowskazy, ale ruinek nie widziałam. Doszliśmy do wniosku że muszą być zbyt małe i trzeba bardziej poszukać. I tak jakoś sie odwlekło. Pewnej kolejnej jesiennej niedzieli zaprosiła nas do siebie ciotka i zaproponowała spacer,jak powiedziała "to was zainteresuje". I poszliśmy, pogoda była piękna, wszędzie widoki bajkowo kolorowe. Po dość długim spacerze doszliśmy do ruin, i jakie było nasze zdziwienie że to własnie są nasze poszukiwane riunki, wcale nie takie małe 🙂. Wdrapaliśmy się na nie. Widoki piękne. Fajne miejsce na grila, i odpoczynek w większym gronie. I gdy jechałam na drugi dzień z pracy, patrzę i co widzę ruinki zamku, niedaleko drogi którą dojeżdżam do pracy. Stoja dumne w pełnej krasie zchodzącego słońca. I znów apacze mieli ubaw jak im opowiedziałam co widziałam. Jednak trzeba umieć patrzeć, bo na wiele rzeczy jesteśmy ślepi.

, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela

Komentarze

Zostaw swój komentarz

mokunka
15 kwiecień 2012 22:02

Elu fajna relacja.Ciekawe ruiny. Podobnie jak Dorka i Krzch lubie bardzo stare zamki.Pewnie kiedys tam podjadę. Wycieczka na piątkę.pozdrawiam😉))

Ostatnio edytowany: 2012-04-15 22:04

Gabriela Jaworowska
15 kwiecień 2012 15:42

Tak ja mieszkam od urodzenia w Skoczowie i do teraz odnajduję tyle ciekawych miejsc, super relacja... i zyczę dalszych poszukiwań na swoim terenie... pozdrawiam🙂

toja1358
15 kwiecień 2012 13:00

No proszę, wielu z nas ma zapewne w swojej okolicy jakieś atrakcje. Twoja relacja jest przykładem, że nie trzeba daleko wędrować, aby przyjemnie spędzić czas i odkryć cos nowego. Bardzo fajny opis.

Pozdrawiam

Krzysztof Dorota
14 kwiecień 2012 23:06

Bardzo fajna relacja u nas mnogo takich ruinek troche niedoceniane ale to zawsze historia warta zobaczenia pozdrawiamy 🙂)

Zwiedzone atrakcje

Rząsiny

Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023