Turystyczne Mistrzostwa Blogerów
Moi mili! Bierzemy udział w Turystycznych Mistrzostwach Blogerów!
16 blogów podróżniczych reprezentuje swoje województwo w Polsce. My pokażemy piękno województwa śląskiego!

Chcesz nam pomóc? Wchodź na naszego bloga i śledź nasze kanały społecznościowe: Facebook, Instagram i Youtube.
Lajkuj, komentuj i udostępniaj!
Zapraszamy Cię na tą piękną przygodę! Z góry dziękujemy!
Fontanny w parku, Marta
Fontanny w parku, Marta

Dookoła Pogorii III

Komentarze 1
2008-08-24
Start z okolic ul. Katowickiej (Real). Jedziemy wzdłuż ulicy 11 Listopada (przez park, między blokami osiedla) i skręcamy w lewo w Mickiewicza. Mijamy podstawówkę, urząd skarbowy😉 i przejeżdżamy przez mały park.

Kierujemy się ku miejskiemu targowisku, mijamy je i jedziemy w stronę stacji PKP Dąbrowa Górnicza centrum (punkt A). Przejazd przez tory (raczej przeprowadzenie roweru, bo pełno rurek i barierek) na drugą stronę i ruszamy w stronę Parku Zielona. Dojeżdżamy do ronda - wcześniej przejazd przez tory i most, kierujemy się alejkami na wprost.

Powinniśmy trafić na znaki - biegnie tędy zielony szlak i ścieżka rowerowa. Jedziemy za zielonymi szlakami w prawo. Krótki przejazd przez park, mostek i wyjeżdżamy na rozległe łąki: zobaczymy biegnące dwie ścieżki: w lewo i prawo. Jedziemy w lewo🙂 Ścieżka dochodzi do torów - przeprowadzamy rower i zjeżdżamy kawałek wzdłuż torów. Ogródki działkowe. Objeżdżamy je, jadąc wzdłuż potoku. Po krótkiej chwili docieramy nad jezioro (punkt B).

Ruszamy w lewo. Cały czas kierujemy się zielonymi znakami. Trasa jest prawie cały czas szutrowa, choć widac pozostałości asfaltu - większe lub mniejsze. Po jakimś czasie szlak zielony odchodzi w lewo, a ścieżka biegnie w prawo, więc porzucamy szlak i dalej już zasuwamy ścieżką rowerową wokół Pogorii.

Po objechaniu jeziora dojeżdżamy z powrotem do punktu B. Wracamy podobnie, jak przyjechaliśmy. Po przekroczeniu torów w Dąbrowie Górniczej centrum możemy jechać prosto, w kierunku centrum. Przejazd przejściem podziemnym i parkiem Hallera, potem przejazd osiedlowymi uliczkami i powrót ulicą Wojska Polskiego (pod wiaduktem) pod Real.
Koniec.

Króciutka traska, dla lamerów (jak ja😉, w sam raz na niedzielę: ok. 17 km
Aha, mimo iż krótka, to wokół Pogorii trzeba się jednak trochę nakręcić. Szuter to nie asfalt, więc wymaga nieco więcej wysiłku.
Park Zielona, Marta
Park Zielona, Marta
Mostek w parku, Marta
Wody Pogorii, Marta
Pogoria III, Marta
Brzeg Pogorii, Marta
Pogoria III, Marta
Ścieżka wokół Pogorii, Marta
Ścieżka koło torów, ogródków działkowych, Marta
W lewo? W prawo?, Marta
Dookoła Pogorii III, Marta
Park Zielona, Marta

Komentarze

Zostaw swój komentarz


25 sierpień 2008 10:39
Konto użytkownika zostało usunięte
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021